Kabaret Jurki, Teatr na Walizkach, Witek Muzyk Ulicy, to niektóre z atrakcji imprezy plenerowej, która odbyła się 28 maja 2017 r. na rynku w Piasecznie!

 

Krótka Przerwa w Piasecznie
Krótka Przerwa w Piasecznie
Previous Next Play Pause
1

Centrum Kultury w Piasecznie to nie tylko Dom Kultury czy Przystanek Kultura. Zobacz gdzie jeszcze można nas znaleźć!

mapa centrum kultury

magazyn kulurlny

Centrum Kultury w Piasecznie przygotowuje kwartalnik - Magazyn Kulturalny. Będzie to platforma wymiany spojrzeń - mieszkańców miasta - na kulturę.  

Dlatego prowadzimy otwarty nabór tekstów do naszego Magazynu. Prosimy o przesłanie gotowych tekstów z zakresu:

 • literatury,
 • sztuki,
 • muzyki,
 • filmu,
 • designu,
 • innych działów kultury,
 • ludzi kultury,
 • wydarzeń kulturalnych.

Chętnie publikujemy artykuły komentujące i omawiające zjawiska zachodzące we współczesnej kulturze, odnoszące się do aktualnych problemów artystycznych, estetycznych, czy społecznych.

Interesują nas teksty dotąd niepublikowane, w formie reportaży, wywiadów, recenzji, felietonów, sylwetek, komentarzy.

Magazyn Kulturalny będzie wydawnictwem cyklicznym. Pierwszy numer ukaże się już w czerwcu. Nabór tekstów do pierwszego numeru zamykamy 24.05.2017. Teksty, które spłyną do nas po tej dacie będą rozpatrywane przy tworzeniu drugiego i kolejnych numerów magazynu.

 

Wymagania techniczne:

Teksty można nadsyłać w dwóch wielkościach

 • krótki: od 1000-1500 znaków ze spacjami
 • długi: 1500-3600 znaków ze spacjami

Prosimy o przesyłanie materiału w formie pliku tekstowego (.txt, .doc, .docx)

Do tekstów mogą zostać dołączone zdjęcia/grafiki. Powinny być w rozdzielczości min. 300 dpi, z prawami do publikacji (nie naruszające dóbr osobistych osób trzecich). Zastrzegamy sobie prawo do publikacji samego tekstu bez nadesłanego zdjęcia lub zilustrowania go innym materiałem wizualnym.

 

Współpraca z ilustratorem

Zachęcamy także fotografów/grafików/rysowników do nadsyłania swoich prac. Prace graficzne powinny być w rozdzielczości min. 300dpi i nie mogą naruszać dóbr osobistych osób trzecich.

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów, a także nadawania tytułów własnych.

 

Wynagrodzenie

Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji tylko wybranych artykułów. Dla autorów, których teksty, zdjęcia, grafiki itp. znajdą się w Magazynie przygotowaliśmy pakiet z podziękowaniem, m.in.

- gadżety Centrum Kultury

- dwuosobowe zaproszenie na jedną, wybraną przez siebie, imprezę biletowaną organizowaną przez Centrum Kultury w sezonie 2017/2018.

Wejściówka nie może być wymieniona na ekwiwalent pieniężny.

Teksty prosimy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule podając MAGAZYN KULTURALNY. 

baner skrzynka z pomysłami

 

Zachęcamy do udziału w zabawie. Centrum Kultury w Piasecznie chce jak najlepiej dostosować swój program do potrzeb mieszkańców. Dlatego zachęcamy wszystkich do tworzenia go wspólnie z nami! W tym celu otwieramy SKRZYNKĘ Z POMYSŁAMI. Jeśli masz ulubionego artystę, kabaret, grupę teatralną i chcesz, aby u nas wstąpił napisz do nas. 

Na zgłoszenia artystów, koncertów, spektakli, filmów, wystaw, warsztatów lub innych wydarzeń artystycznych, które miałyby się odbyć w nadchodzącym sezonie kulturalnym 2017/2018 czekamy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

W temacie mejla wpisz: Skrzyna z pomysłami

w treści muszą znaleźć się takie inormacje jak:

imię i naziwsko artysty/pseudonim/nazwa zespołu/nazwa filmu/spektaklu 

* jeżeli chcesz zgłosić warsztaty artystyczne krótko napisz, co miałoby się dziać podczas spotkania oraz czy ma to być jednorazowe spotkanie, czy cykliczne. 

 

Co możemy dać w zamian?

Wśród wszystkich, którzy wyślą do naj mejla na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  i tym samym wezmą udział w naszej zabawie, rozlosujemy darmowe wejściówki na wydarzenia organizowane w Centrum Kultury w Piasecznie. 

* Informujemy, że zrealizujemy tylko wybrane pomysły. 

 

Czekamy na wasze pomysły!

 

 

W środę 19 kwietnia w Domu Parafialny św. Anny w Piasecznie miał miejsce wernisaż wystawy malarskiej pt. „Kiedy znów zakwitną…” zorganizowany przez Grupę Plastyczną Piaseczno.

Tematem wystawy jest długo wyczekiwana wiosna i lato- czas pełen kwiatów, który wnosi w naszą przestrzeń radość i optymizm. W otwarciu wernisażu uczestniczył ks. Proboszcz parafii św. Anny Andrzej Krynicki oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Przyjaciół Piaseczna Pan Zbigniew Łazuka.


Kiedy znów zakwitną? to pytanie niecierpliwie zadajemy sobie na wiosnę. Wyczekujemy pierwszych słonecznych dni i kwiatów. W końcu przychodzi ta chwila, że możemy cieszyć się pięknem barw, kształtów, zapachów , zbierać kwiaty i komponować bukiety.

Grupa Plastyczna Piaseczno przybliża tę chwilę obrazami. Autorami prezentowanych prac jest 13 artystów:  Wiesława Czarnecka - Koźlik, Emilia Czyż - Kędzierska, Elżbieta Hampson, Barbara Jankowska, Zofia Kujawa, Teodora Kurek, Jadwiga Kuźmińska, Elżbieta Kwapińska, Leokadia Nastały, Wiesława Nastały - Płaskocińska, Monika Pawłowska, Julita Rajkowska i Stanisław Russ.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia, w Domu Parafialnym św. Anny w Piasecznie przy Placu Piłsudskiego 10 do 31 maja.

GPP8
GPP8
GPP7
GPP7
GG6
GG6
GG5
GG5
GG4
GG4
GPP3
GPP3
GPP 2
GPP 2
Grupa Plastyczna Piaseczno
Grupa Plastyczna Piaseczno
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

Szanowni Państwo, Centrum Kultury w Piasecznie, w dniu 14 kwietnia br. (Wielki Piątek) czynne będzie do godziny 14.00.
W dniach 14 kwietnia i 18 kwietnia kasa nieczynna.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wzorem poprzedniego roku Centrum Kultury w Piasecznie ogłasza konkurs "Inicjatywy lokalne 2017". 

Celem konkursu jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.

Spośród zgłoszonych do 10 czerwca 2017 r. inicjatyw komisja konkursowa wyłoni zwycięckie, które będą realizowane przez ich autorów, w okresie od 1.08.2017 do 10.01.2018, przy wsparciu merytorycznym Centrum Kultury w Piasecznie.

Kwota dofinansowania: do 3.000 zł.

Podpisane wnioski w wersji papierowej, wraz z załączoną wersją elektroniczną, należy zostawić na recepcji Przystanku Kultura:

Pl. Piłsudskiego 9

05-500 Piasecznie,

z dopiskiem "Konkurs: Inicjatywy Lokalne 2017".

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!


Informacji o konkursie udzielają

główny koordynator - Piotr Małecki, tel: 22 716 79 62

 • w godzinach: poniedziałek i środa 10:00-14:00
 • oraz wtorek, czwartek i piątek: 12:00-16:00

pomocnik koordynatora - Agata Napierska, tel: 519 700 351

 • w godzinach: wtorek - piatek 10-15

Szanowni Państwo, 27 marca 2017 r. nastąpiło połączenie operacyjne Alior Banku z działalnością przejętą z Banku BPH. W wynikutych działań uległ zmianie nasz numer rachunku. 

Od dnia dzisiejszego prosimy o posługiwanie się poniższym numerem rachunku:

49 2490 0005 0000 4530 1303 0568

Jednocześnie przypominamy, że najwygodniejszym sposobem opłacania zajęć jest skorzystanie z systemu Strefa Zajęć pod adresem www.strefazajec.pl
Znajdą tam Państwo aktualne saldo wraz z terminami wpłat. Dodatkowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza do udziału w konkursie "Pokaż swój komiks"!

W konkursie mogą brać udział  dzieci i młodzież w wieku 6-19 lat, mieszkający na terenie Powiatu Piaseczyńskiego. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-19 lat. Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu.

konkurskomiks

W dniach 17-18 stycznia kontakt z działem księgowym oraz kadrami może byc utrudniony z uwagi na przeprowadzkę do nowego lokalu. Od dnia 19 stycznia zapraszamy do nowego lokalu przy ulicy Dworcowej 9.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Informujemy, iż od dnia 05.01.2017r. siedziba biura Dyrektora Centrum Kultury wraz z sekretariatem zostaje przeniesiona na:

"Dworzec Kultura"
ul. Dworcowa 9
05-500 Piaseczna

Aktualne numery telefonów znajdą Państwo w zakladce Kontakt.

Informujemy, że dnia 31.10.16r. w Centrum Kultury będzie prowadzony dyżur w godz. 8.00-16.00. Numer kontaktowy (22) 716 79 62 do Recepcji.

Wszystkie zajęcia Centrum Kultury w tym dniu zostają odwołane.

Sekretariat Centrum Kultury będzie NIECZYNNY.

Informujemy, iż w związku z całodniowym szkoleniem pracowników dnia 25.08.2016 (czwartek) Centrum Kultury będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, iż od 25 lipca do 12 sierpnia sekretariat Centrum Kultury (Pl. Piłsudskiego 9) będzie czynny w godzinach 10.00-15.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań mających na celu określenie stopnia, w jakim oferta Centrum Kultury zaspokaja potrzeby mieszkańców.

nck dk

KONKURS „RAZEM DLA KULTURY – INICJATYWY LOKALNE” REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU NARODOWEGO CENTRUM KULTURY „DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2016” ROZSTRZYGNIĘTY!

nck dk

Spośród 18 prawidłowo zgłoszonych do 10 czerwca 2016 r. inicjatyw, komisja konkursowa wyłoniła 4,  które będą realizowane przez ich autorów przy wsparciu merytorycznym Centrum Kultury w Piasecznie.

KONKURS „RAZEM DLA KULTURY – INICJATYWY LOKALNE” REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU NARODOWEGO CENTRUM KULTURY „DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2016”

nck dk

Centrum Kultury w Piasecznie ogłasza konkurs „Razem dla kultury – Inicjatywy Lokalne” realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016”.

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety przeprowadzanej w ramach projektu „Razem dla kultury – Inicjatywy lokalne” będącego częścią programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016 realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

nck dk

Celem strategicznym programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania domów kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego jej członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.

http://centrumkulturypiaseczno.badanie.net/

Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne i dyskusję na temat potrzeb kulturalnych mieszkańców naszej gminy:

RAZEM DLA KULTURY

05.04.2016 godz. 18.00

Zapraszamy wszystkie osoby mające ciekawe pomysły na działania związane z szeroko rozumianą kulturą oraz edukacją kulturalną.

Najciekawsze z zaproponowanych przez Państwa inicjatyw, zostaną sfinansowane ze środków przyznanych na ten cel w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Kontakt do koordynatora projektu w Centrum Kultury: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (22) 756 76 00 wew. 10

nck dk

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016.

W związku ze spełnieniem wszystkich wymogów formalnych i merytorycznych wynikających z Regulaminu przyznawania stypendiów twórczych osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami stanowiącego załącznik do Uchwały nr 647/XXV/2012 Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 26.09.2012 r., stypendium twórcze na 2016 rok w dziedzinie muzyka, zostało przyznane Panu Wojciechowi Sojce.”