Spektakt "Zła Matka"

Zdarzenia

Tytul:
Spektakt "Zła Matka"
Kiedy:
Wt, 30. styczeń 2018, 20:00
Gdzie:
Dom Kultury - ul. Kościuszki 49 - Piaseczno, mazowieckie
Kategoria:
Wtorek Teatralny

Opis

Wstęp: 20 PLN. Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Domu Kultury.

"Złej Matka" to spektakl o matkach, dla których macierzyństwo to nie jest szczyt marzeń. O kobietach, które nie chcą odgrywać ról, jakie im się narzuca i chcą same decydować o sobie. Chcą żeby ich głos był równie ważny jak mężczyzn. To także ironiczna opowieść o relacjach z partnerami, mężami i kochankami. Próba opisu świata kobiet w okresie macierzyństwa, oddania odczuć kobiety w czasie porodu i tuż po nim tworzy zabawną opowieść o zmaganiach młodych matek z nową rzeczywistością, z którą przychodzi im się zmierzyć.

Reżyseria - Karolina Porcari
Tekst - Krzysztof Szekalski
Obsada - Małgorzata Bogdańska, Karolina Porcari
Choreografia - Izabela Chlewińska
Jest to debiut reżyserski Karoliny Porcari

Karolina jest polsko-włoską aktorką, scenarzystką i reżyserką. Wychowała się na południu Włoch, ukończyła Krakowską Szkołę Teatralną im. L. Solskiego i od piętnastu lat mieszka głównie w Warszawie. Zadebiutowała we włoskim filmie "Come l'ombra" w reż. Marina Spada (premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Wenecji i film objeździł wiele prestiżowych festiwali na świecie). Od lat gra w Polsce i w Europie: zagrała m.in. w filmach "Róża" W. Smarzowskiego, "Meine Bruder Robert" Philipa Groeninga, "Ojciec" A. Urbańskiego, "Segreti e sorelle" F.Jost. Niebawem odbędzie się premiera amerykańskiego filmu z jej  udziałem "Music, War and Love" w reż. Marthy Coolidge ("Sex in the city", "Face of an Angel"). www.karolinaporcari.com

W tym roku zadebiutowała również jako reżyserka. W Teatrze TrzyRzecze w Warszawie wyreżyserowała spektakl "Zła matka/La cattiva madre", który cieszy się wielkim powodzeniem w Polsce i niebawem będzie pokazywany również we Włoszech. Jesteśmy wstępnie zaproszeni do Teatru w Crema i w następnym sezonie do Teatri di Puglia. Spektakl powstał m.in. dzięki wsparciu Instytutu Włoskiej kultury w Warszawie i Zaiksie. 

Oficjalny trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=ETZVlcW5VZk&feature=youtu.be&app=desktop

Pierwsze recenzje, które ukazały się po spektaklu:

http://okiem-widza.blogspot.com/2017/05/za-matka-teatr-trzyrzecze.html

https://hyperreal.info/news/matke-cpac

http://www.teatrdlawas.pl/recenzje/6840-po-prostu-matka

http://zwierciadlo.pl/kultura/zla-matka-czyli-kazda

link do strony na FB: 

https://www.facebook.com/Zła-matkaLa-cattiva-madre-264185570691520/

„Zła Matka” została również uznana przez krytyków na łamach teatr-pismo.pl za jeden z najlepszych spektakli Offowych sezonu 2016/2017

http://www.teatr-pismo.pl/przestrzenie-teatru/1828/najlepszy,_najlepsza,_najlepsi_w_sezonie_2016/2017/

21.10 ukazał się także w Wysokich Obcasach wywiad Pauliny Reiter z Karoliną Porcari dotyczący nie tylko samego przedstawienia ale tematyki macierzyństwa, miłości "złych matek" i wymagań stawianych im przez społeczeństwo.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,22536131,milosc-zlej-matki.html


Miejsce

Lokalizacja:
Dom Kultury - ul. Kościuszki 49 - Strony www
Ulica:
Kościuszki 49
Kod:
05-500
Miasto:
Piaseczno
Województwo:
mazowieckie
Kraj:
Poland