To najnowsza propozycja Centrum Kultury - gradka dla kinomanów oraz wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Podczas spotkań, poza wyświetlaniem ekranizacji na temat muzyki, tańca, teatru, czy sztuk wizualnych, wspólnie z moderatorami i zapraszanymi gośćmi dyskutujemy nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki.

Spotkania prowadzą twórcy projektu Fundacji Generator „Kinoterapia” – Karolina Gierdys – Majkut ( kulturoznawca, autorka tekstów dotyczących oddziaływania sztuki filmowej na widzów, trenerka) oraz Marcin Majkut ( kulturoznawca, autor scenariuszy lekcji wychowawczych opartych o filmy z pakietu Filmoteka Szkolna PISF, trener).

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w październiku 2017 r., dotyczyło MUZYKI ( „Whiplash”, 2014, reż. Damien Chazelle) a gościem specjalnym był Jan Młynarski – muzyk, kompozytor. Drugie, listopadowe spotkanie dotyczyło TEATRU ( „Birdman”BIRDMAN , 2014, reż. Alejndro Gonzaleza Inarritu) a gościem wydarzenia był Wiesław Komasa – aktor, wykładowca warszawskiej PWST. Trzecie spotkanie ( styczeń 2018) dotyczyło SZTUK WIZUALNYCH. Poza obejrzeniem filmu ( „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, 2010, reż. Banksy) publiczność spotkała się z Pawłem Althamerem – rzeźbiarzem, performerem.

 

 

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu Sztuka Mówi już 23 stycznia o godz. 19.00. Gość - gitarzysta , kompozytor Marcin Żabiełowicz (Hey, Baika). Szczegóły dotyczące spotkania, znajdują się w kalendarzu: www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1200-spotkanie-z-cyklu-sztuka-mowi


Najbliższe spotkania w ramach cyklu Sztuka Mówi: www.kulturalni.pl/kalendarz/sztuka-mowi

 

Kolejne spotkania w cyklu:

20 lutego, godz. 19.00

13 marca, godz. 19.00