W piaseczyńskim Domu Kultury, 23 lutego 2019 r. w godz. 16.00-18.30 po raz pierwszy zostanie zorganizowany 1 Polish Making of, czyli przegląd reportaży o kulisach powstawania filmów. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapraszamy.


Polish Making of – to robocza nazwa przeglądu więcej niż kilkunastu reportaży z kulis realizacji najnowszych polskich filmów fabularnych, z małą dygresją historyczną (także filmową). Co oznacza w ogóle słowo „making of”? Jest to skrót myślowy od sformułowania making of a film, czyli robienie filmu. Inne określenie anglojęzyczne to behing the scenes, czyli „za kulisami”. Jedno i drugie oznacza praktycznie to samo – możliwość obejrzenie detali realizacyjnych i pracującej ekipy filmowej z drugiej strony kamery. „Film o filmie” pojawia się niekiedy jako dodatek do płyty DVD, pod nazwą właśnie making of lub po prostu Z planu. Nie każdy producent planuje równoległe z realizacją filmu kręcenie wideofilmu ze sposobów inscenizacji, pokazanie sprzętu zdjęciowego czy postprodukcyjnego. Niekiedy ten dodatek uzupełniony jest o wypowiedzi reżysera i innych głównych realizatorów oraz aktorów. Należy przypuszczać że making of a film ma swoich wielu fanów!


Polish Making of jest pierwszym w Polsce przeglądem reportaży z polskich produkcji ostatnich lat. Udało się już zagwarantować udział reportaży o kulisach powstawania filmów „Wołyń”, „Ostatnia rodzina”, „Kler”, „Kobiety mafii 1”, „Narzeczony na niby”, „Na planie”, „Karbala”, „Dywizjon 303.Historia prawdziwa”, „Zgoda”, i wielu innych. Uzupełnieniem przeglądu będzie atrakcyjny making of z realizacji filmów Virtual Reality 360° „Kartka z powstania” oraz „Poza ciałem”, z udziałem reżyserów i producentów. Dodatkową atrakcją będzie szybki quiz ze znajomości polskich filmów z nagrodami w postaci płyt DVD.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na 27. finał WOŚP w Piasecznie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w wydarzeniach, które odbędą się w dniach 12-13 stycznia 2019 roku. Więcej szczegółowych informacji o poszczególnych wydarzeniach, można znaleźć w naszym kalendarzu: www.kulturalni.pl/kalendarz/wosp-2019

 

WOSP plakat A2 foto

 

8 stycznia 2019 roku o godz. 20.00 w ramach Wtorku Jazzowego zapraszamy na koncert "Krajewski smooth jazz". Miejsce: sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 20 zł.  

 

Szczegółowe informacje umieściliśmy w naszym kalendarzu: https://www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1162-krajewski-smooth-jazz oraz w wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/953953424813969/ Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz fanpage, gdzie będziemy umieszczać kolejne informacje dotyczące tego wydarzenia.

BANER wosp

 

13 stycznia 2019 roku o godz. 17:30 odbędzie się koncert finałowy WOŚP 2019 w Piasecznie, podczas którego wystąpi: Cleo, Kolorofonia i Dj Martin Rosa. Miejsce: parking miejski przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie. Wstęp wolny. Gwiazdą XXVII Finału jest CLEO, natomiast support zapewnią: KOLOROFONIA oraz DJ MARTIN ROSA. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.

 

Szczegółowe informacje umieściliśmy w naszym kalendarzu: https://www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1165-koncert-wosp-2019-w-piasecznie oraz w wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/317883788823610/ Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz fanpage, gdzie będziemy umieszczać kolejne informacje dotyczące tego wydarzenia.

To najnowsza propozycja Centrum Kultury - gradka dla kinomanów oraz wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Podczas spotkań, poza wyświetlaniem ekranizacji na temat muzyki, tańca, teatru, czy sztuk wizualnych, wspólnie z moderatorami i zapraszanymi gośćmi dyskutujemy nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki.

Spotkania prowadzą twórcy projektu Fundacji Generator „Kinoterapia” – Karolina Gierdys – Majkut ( kulturoznawca, autorka tekstów dotyczących oddziaływania sztuki filmowej na widzów, trenerka) oraz Marcin Majkut ( kulturoznawca, autor scenariuszy lekcji wychowawczych opartych o filmy z pakietu Filmoteka Szkolna PISF, trener).

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w październiku 2017 r., dotyczyło MUZYKI ( „Whiplash”, 2014, reż. Damien Chazelle) a gościem specjalnym był Jan Młynarski – muzyk, kompozytor. Drugie, listopadowe spotkanie dotyczyło TEATRU ( „Birdman”BIRDMAN , 2014, reż. Alejndro Gonzaleza Inarritu) a gościem wydarzenia był Wiesław Komasa – aktor, wykładowca warszawskiej PWST. Trzecie spotkanie ( styczeń 2018) dotyczyło SZTUK WIZUALNYCH. Poza obejrzeniem filmu ( „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, 2010, reż. Banksy) publiczność spotkała się z Pawłem Althamerem – rzeźbiarzem, performerem.


Najbliższe spotkania w ramach cyklu Sztuka Mówi: www.kulturalni.pl/kalendarz/sztuka-mowi