baneretno


Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Zapraszamy tych, którzy lubią podróże w odległe zakątki świata, spotkania z egzotyczną kulturą oraz odkrywanie tajemnic dawnych ludów. Będzie okazja, aby poznać kraje i ich mieszkańców, leżące na pięciu kontynentach. Odwiedzimy USA, Australię, Kenię, Tybet i Himalaje oraz Hiszpanię.

3.07 (poniedziałek) – INDIANIE AMERYKI PÓŁNOCNEJ

Podczas pierwszej podróży udamy się do Ameryki Północnej; pobawimy się w Indian Amerykańskich, przygotujemy indiański tor przeszkód, zaprojektujemy indiański totem i indiańską  biżuterię,  będziemy snuć opowieści indiańskie.

4.07 (wtorek)  – ABORYGENI AUSTRALII

W kolejnej podróży wybierzemy się do krainy kangurów, koali i Aborygenów- na antypody. Posłuchamy, jak brzmi didgeridoo, zapoznamy się  z najstarszą sztuką  wytworzoną przez człowieka - malowidłami naskalnymi, dowiemy się wielu ciekawostek o faunie i florze Australii, a także o rdzennych mieszkańcach - Aborygenach.

5.07 (środa) – MASAJOWIE Z AFRYKI

Na Czarnym Lądzie zawitamy do wioski Masajów; nauczymy się kilku słówek w języku suahili, poznamy zabawy masajskich dzieci, wykonamy ozdoby masajskie.

6.07 (czwartek) -  MIESZKAŃCY HIMALAJÓW I TYBET

Następnym celem podróży będą Himalaje i Tybet. Dowiemy się, jak to jest mieszkać na dużych wysokościach oraz kim są buddyści i Dalajlama; wykonamy tybetańską mandalę.

7.07 (piątek) - HISZPANIE (Baskowie, Katalończycy)

W ostatni dzień wakacyjnych podróży powrócimy do Europy i odwiedzimy Hiszpanię. Dowiemy się, co to jest corrida, flamenco, paella; w Barcelonie, stolicy Katalonii zapoznamy się z dziełami architektonicznymi Antonia Gaudiego; nie zabraknie też akcentów sportowych, kulinarnych, muzycznych i artystycznych.

Zajęcia bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 22 737 23 99