Edukacja

zajęcia edu

W ramach zajęć edukacyjnych muzeum proponuje zajęcia dla różnych grup wiekowych o różnorodnej tematyce. Podczas zajęć stosowane są różnorodne formy i metody dydaktyczne w tym zajęcia interaktywne, tj. gry i zabawy, a także prezentacje multimedialne, które wpływają na atrakcyjność spotkań oraz zaangażowanie ich uczestników. Proponowane zajęcia mogą być ciekawą alternatywą dla zajęć prowadzonych w przedszkolach i szkołach.

Rezerwacja terminu zajęć oraz szczegółowe informacje:

Prosimy o rezerwację terminu zajęć/wycieczki z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacji terminu można dokonać osobiście w Domu Kultury w Piasecznie (ul. Kościuszki 49), telefonicznie: 22 756 76 00 wew. 17  lub mailowo:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce prowadzenia zajęć: sala Domu Kultury w Piasecznie (ul. Kościuszki 49, I piętro)

Ze względu na remont budynku przy pl. Piłsudskiego 10, w którym muzeum dotchczas miało swoją siedzibę, zajęcia edukacyjne prowadzone są w sali Domu Kultury.

Obecnie proponujemy:

Lekcje muzealne

Zajęcia o różnorodnej tematyce skierowane do zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych, dostosowane do poziomu różnych grup wiekowych. Mają charakter interaktywny i zawierają elementy warsztatowe.

Warsztaty

Zajęcia warsztatowe podzielone są na dwie części - część I ( krótką, teoretyczną) podczas której uczestnicy wprowadzeni zostają w temat zajęć oraz część II, podczas której wykonywane są prace związane z tematem warsztatów.

Projekt edukacyjny "Muzealny kuferek"

Projekt edukacyjny skierowany do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych ( kl. I-III), koncentrujący się wokół tematyki miasta i regionu w kontekście historycznym i etnograficznym. Edukator muzealny wraz z kuferkiem (z rekwizytami ilustrującymi przeprowadzany temat zajęć) dociera do placówki przedszkolnej / szkolnej i tam prowadzi zajęcia.

Wycieczki miejskie z przewodnikiem

Podczas spaceru po Piasecznie uczestnicy poznają historię miasta w oparciu o zachowane zabytki architektury czy miejsca ważnych dla miasta wydarzeń. Przewodnik w prosty i ciekawy sposób, w oparciu o pozostałe do dziś ślady przeszłości, przybliży dzieje miasta i jego rozwój.