Edukacja

zajęcia edu

W ramach zajęć edukacyjnych muzeum proponuje zajęcia dla różnych grup wiekowych o różnorodnej tematyce. Podczas zajęć stosowane są różnorodne formy i metody dydaktyczne w tym zajęcia interaktywne, tj. gry i zabawy, a także prezentacje multimedialne, które wpływają na atrakcyjność spotkań oraz zaangażowanie ich uczestników. Proponowane zajęcia mogą być ciekawą alternatywą dla zajęć prowadzonych w przedszkolach i szkołach.

Obecnie proponujemy:

Lekcje muzealne

Zajęcia o różnorodnej tematyce skierowane do zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych, dostosowane do poziomu różnych grup wiekowych. Mają charakter interaktywny i zawierają elementy warsztatowe.

Warsztaty

Zajęcia warsztatowe podzielone są na dwie części - część I ( krótką, teoretyczną) podczas której uczestnicy wprowadzeni zostają w temat zajęć oraz część II, podczas której wykonywane są prace związane z tematem warsztatów.

Wycieczki miejskie z przewodnikiem

Podczas spaceru po Piasecznie uczestnicy poznają historię miasta w oparciu o zachowane zabytki architektury czy miejsca ważnych dla miasta wydarzeń. Przewodnik w prosty i ciekawy sposób, w oparciu o pozostałe do dziś ślady przeszłości, przybliży dzieje miasta i jego rozwój.

Oferta edukacyjna:

Rezerwacja zajęć.

Prosimy o rezerwację terminu zajęć/wycieczki na minimum tydzień przed planowaną wizytą w muzeum. Rezerwacji można dokonać osobiście w siedzibie muzeum (pl. Piłsudskiego 10), telefonicznie: 22 737 23 99  lub mailowo:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.