PLAKAT1

Zapraszamy do udziału w konkursie na "Rodzinną Palmę Wielkanocną".

Na konkursowe prace czekamy w dniach 30.03 - 1.04. Należy je zgłosić do naszej siedziby na pl. Piłsudskiego 10.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla laureatów nastąpi podczas Kiermaszu Wielkanocnego (pl. Piłsudskiego) 9 kwietnia o godz. 14.00.

Jak co roku, wszystkie zgłoszone do konkursu palmy będzie można zakupić podczas Kiermaszu, na stoisku "Fundacji Pomóż Dorosnąć" z Piaseczna. Dochód ze sprzedaży prac konkursowych przeznaczony zostanie na wsparcie działań Fundacji i pomoc jej podopiecznym.

 

REGULAMIN KONKURSU NA RODZINNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Organizator konkursu: Centrum Kultury w Piasecznie, Muzeum Regionalne w Piasecznie

Cel konkursu: Celem konkursu jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Konkurs stwarza okazję do międzypokoleniowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.

Zasady  uczestnictwa:

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Piaseczno. Praca konkursowa powinna być wykonana wspólnie z członkami rodziny (rodzeństwem, rodzicami, dziadkami).

Uczestnikami konkursu nie mogą być grupy przedszkolne, klasy oraz inne grupy zorganizowane.

 Praca konkursowa:

1. Na konkurs należy dostarczyć jedną własnoręcznie wykonaną palmę wielkanocną nie mniejszą niż 50 cm i nie wyższą niż 150 cm.

2. Palma może być wykonana z żywych lub suszonych roślin i materiałów papierniczych. Praca powinna twórczo nawiązywać do tradycyjnej palmy wielkanocnej. Nie dopuszcza się użycia sztucznych elementów dekoracyjnych ( sztuczne kwiaty, dekoracje z plastiku, etc.)

3. Do pracy powinna być przymocowana karteczka z następującymi informacjami: imiona i nazwisko autorów pracy, wiek uczestników (w przypadku dzieci), dane kontaktowe (e-mail, numer telefonu, adres).

 Kryteria oceny prac konkursowych:

1.Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne, rodzaj wykorzystanych materiałów oraz nawiązanie do tradycji.

2. Prace uszkodzone nie będą brane pod uwagę.

3. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów.

4. Ocena prac odbywać się będzie w jednej kategorii – przyznane zostanie I, II i  III miejsce.Jury może przyznać dodatkowe nagrody i wyróżnienia w zależności od ilości i poziomu prac.

5. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przewidują dyplomy oraz nagrody.

 Czas trwania konkursu:

Konkurs ogłoszony zostaje w dn. 9.03.2017 r. Prace konkursowa należy dostarczyć do Muzeum Regionalnego w Piasecznie pl. Piłsudskiego 10, w dniach 30 marca - 1 kwietnia 2017 r. Po terminie prace nie będą przyjmowane! Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 9 kwietnia b.r., o godz.14.00, podczas Kiermaszu Wielkanocnego (pl. Piłsudskiego).

 Ustalenia końcowe:

1. Wyniki konkursu zamieszczone zostaną na stronie internetowej – www.kulturalni.pl

2. Zgłoszenie pracy do konkursu równoznaczne jest ze zgodą autora/autorów pracy na jej sprzedaż podczas Kiermaszu Wielkanocnego w dniu 9 kwietnia 2017 r. Dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na rzecz Fundacji „Pomóż Dorosnąć” z Piaseczna.

3. Zgłoszenie pracy do konkursu równoznaczne jest z przekazaniem praw autorskich do niej na rzecz Organizatora, o których mowa w art.50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 1994., NR 24, poz..83) oraz z wyrażeniem zgody na jej publikację w wydawnictwach wszelkiego typu, wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie.

4. Zgłoszenie pracy na konkurs równoznaczne jest także z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych przez Organizatora w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody, umieszczenia danych na materiałach publikowanych przez Organizatora i na stronie internetowej Organizatora oraz promocji konkursu. Uczestnik konkursu ma prawo do wglądu do swoich danych osobowych oraz ich weryfikacji.

5. W sprawach nie objętych regulaminem decyduje Organizator. 

Kontakt: Muzeum Regionalne, Pl. Piłsudskiego 10, 05-500 Piaseczno, tel./ faks 022 737 23 99, 509 687 267, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum czynne: wtorek, środa, sobota – 9.00-16.00, czwartek, piątek – 9.00 – 17.00

9 grudnia nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników konkursów ogłoszonych przez muzeum. W tym roku placówki przedszkolne przygotowywały gwiazdy kolędnicze, a dzieci i młodzież z piaseczyńskich szkół prace plastyczne, których tematem były tradycyjne obrzędy bożonarodzeniowe.

 rozstrzyg konkur 1  rozstrz konkur 2  rozstrz konkur 3

Spośród 20 gwiazd kolędniczych i 97 prac plastycznych wyłonieni zostali następujący laureaci:

KONKURS NA GWIAZDĘ KOLĘDNICZĄ

I miejsce

  • Niepubliczne Przedszkole „Fantazja”, grupa Rekiny, Motylki, Tygryski, Lwy, Piaseczno
  • Publiczne Przedszkole Nr  10, gr. III, Piaseczno

II miejsce

  • Niepubliczne Przedszkole „U Żwirka” z oddziałami integracyjnymi, gr. Żwirki, Baszkówka
  • Przedszkole Niepubliczne „Maluszek”, grupa Tropiciele, Piaseczno
  • Przedszkole Nr 8 , grupa II, Piaseczno

III miejsce

  • Przedszkole nr 4, gr. IV, Piaseczno
  • Przedszkole „Delfinek, gr. starszaków
  • Niepubliczne Przedszkole „Świat Bajek”, grupa „Tygryski, Józefosław

Wyróżnienia

  • Niepubliczne Przedszkole i żłobek „Brzdąc”, Piaseczno
  • Przedszkole nr 2, Piaseczno
  • Przedszkole „Zebra”, grupa Pianos, Piaseczno
  • Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego Apaulo, grupa Słoneczka, Pęchery-Łbiska
  • Przedszkole nr 11 „Nefrytowy Zakątek”, grupa V, Piaseczno
  • Przedszkole nr 6, grupa Myszki, Głosków

 

KONKURS "TRADYCYJNE OBRZĘDY BOŻONARODZENIOWE W SZTUCE PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY"

Kategoria I – kl. I – III szkoły podstawowej

I miejsce

  • Antosia Szymczak, kl. III, Nowa Iwiczna
  • Maja Gugała, kl. III, Świetlica Żabka, Żabieniec
  • Sebastian Zabłotny, kl. III, Świetlica Żabka, Żabieniec

II miejsce

  • Mikołaj Paterski, kl. II, SP nr 1
  • Antoni Muchajer, kl. I, SP nr 5
  • Natalia Seroczyńska, kl. I, ZSP Jazgarzew

III miejsce

  • Michał Malecki, kl. I, ZSP Chylice
  • Paweł Witold Orliński, kl. I, SP nr 5
  • Gabrysia Mańkowska, kl. I, ZSP Jazgarzew

Wyróżnienia:

  • Cezary Bosko, kl. I, ZSP Jazgarzew
  • Zuzanna Pawlak, kl. III, ZSP Chylice
  • Aleksandra Choma, kl. III, ZSP Chylice
  • Preston Maclelland, kl. II,  ZSP Chylice
  • Jagoda Świeboda, kl. III, ZSP Chylice
  • Marta Kandyba, kl. III, ZSP Chylice

Kategoria II – kl. IV – VI szkoły podstawowej

I miejsce

  • Mikołaj Malecki, kl. IV, ZSP Chylice

II miejsce

  • Maciek Krzyżewski, kl. V, ZSP Chylice
  • Amelia Kryczka, kl. IV, SP nr 1

III miejsce

  • Oliwia Weronika Piliszek, kl. IV, ZSP im. T. Zawadzkiego „Zośki”
  • Julia Kurdek, kl. , ZSP Chylice

Wyróżnienia:

  • Hanna Komacka, kl. IV, SP nr 1
  • Emilia Malecka, kl. VI, ZSP Chylice
  • Kaja Kryszkiewicz, kl. IV, SP World School
  • Julia Przystup, kl. VI, SP World School
  • Gabriela Grabowska, kl. VI, SP nr 5
  • Paweł Stocki, kl. IV, SP nr 1

Kategoria III – gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce

  • Amelia Czerczer, Gimnazjum nr 2

II miejsce

  • Amelia Wojtyś, Gimnazjum nr 2

III miejsce

  • Natalia Jaskulska, Gimnazjum w Chylicach

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Cichecka, LO
  • Cyprian Ratyński, Gimnazjum nr 1
  • Damian Grochowski, Gimnazjum, Specjalny Ośrodek Wychowawczy

GRATULUJEMY !

Prace laureatów konkursu do 21 stycznia 2017 prezentujemy na pokonkursowej wystawie "Hej kolęda, kolęda..."

plakat hej kolęda

konkursZapraszamy do udziału w ogłoszonych konkursach związanych z tradycjami świątecznymi.

Konkursy skierowane są do dzieci i młodzieży z gminy Piaseczno.

1. Konkurs na GWIAZDĘ KOLĘDNICZĄ

Do udziału w konkursie zapraszamy grupy przedszkolne.

2. Konurs - TRADYCYJNE OBRZĘDY BOŻONARODZENIOWE W SZTUCE PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

WAŻNE TERMINY:

Zgłoszenia prac konkursowych: 29.11 - 3.12.2016

Rozstrzygnięcie konkursu (ogłoszenie wyników, wreczenie nagród): 9.12.2016

Wystawa pokonkursowa: 9.12.2016 - 21.01.2017

Szczegóły i informacje - 22 737 23 99

Regulaminy konkursowe poniżej.

Przedstawiamy laureatów konkursu oraz ich prace.

KATEGORIA I. GRUPY PRZEDSZKOLNE - PRACE ZBIOROWE

I MIEJSCE

Przedszkole nr 10, gr. 4-latków

Niepubliczne Przedszkole "Fantazja"

Przedszkole nr 10, gr. 5-6-latków

II MIEJSCE

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Łbiskach, gr. "Perełki", 5 lat

Niepubliczne Przedszkole "U Żwirka" z oddziałami integracyjnymi w Baszkówce

Publiczne Przedszkole "Poziomkowa Akademia" w Kamionce, gr. Biedronki i Motylki

III MIEJSCE

Przedszkole Publiczne "Bajka" w Piasecznie, gr. 5-6 lat

Niepubliczne Przedszkole "Nutka" w Piasecznie, gr. Półnutki

WYRÓŻNIENIE

Przedszkole Niepubliczne "Koala" w Piasecznie, gr. Biedronki

Niepubliczne Przedszkole "Świat bajek", gr. Rybki

Niepubliczne Przedszkole Muzyczne "Zebra", gr. Piccolo

 

KATEGORIA II. SZKOŁA PODSTAWOWA, KL. I-III, PRACE INDYWIDUALNE

I MIEJSCE

Kasia Stawiarska-Wyszomierska, Klub Kultury Bogatki

Lena Chmielewska, SP nr 5

Bartłomiej Stępień, SP nr 5

II MIEJSCE

Zuzia Jasińska, SP nr 5

Zuzia Szostak

III MIEJSCE

Tymoteusz Smoczyński, SP nr 1

Mateusz Zarzycki, SP Głosków

Maja Porucznik, ZSP im. T. Zawadzkiego "Zośki"

WYRÓŻNIENIA

Marta Pawlak, SOW Łbiska

Gabrysia Bekasiewicz, SP Głosków

Klaudia Choroś, Klub Kultury Bogatki

Jędrzej Tokaj, ZSP Jazgarzew

Ola Kotlarska, ZSP Jazgarzew

Martyna Florczak, ZSP Jazgarzew

Mateusz Piotrowski ZSP Jazgarzew

 

KATEGORIA II. SZKOŁA PODSTAWOWA, KL. I-III, PRACE ZBIOROWE

I MIEJSCE

Ala Maj, Ania Wyczółkowska, Ania Bajtała, Klub Kultury Józefosław

Zuzia Bukowska, Daria Koterba, Zosia Czechowska, Julia Podsiedlik, Klub Kultury Chojnów

II MIEJSCE

Zosia Grabowska, Iga Brzoza, Natalia Kazimierczuk, Weronika Sztandur, SP 5

III MIEJSCE

Wiktoria Bramowska, Julia Jaworska, Klub Kultury Runów

WYRÓŻNIENIE

Nela Rycerz, Liliana Rapa, Maja Trojanowska, Nikola Kwiecień, Milena Zawiślak, ZSP Józefosław

Karolina Konaszczyc, Malwina Kaszubowska, Mateusz Klimański, Klub Kultury Józefosław

Oliwia Łepko, Szymon Góralski, SP 5

Wojciech i Andrzej Spalony, SP 5

 

KATEGORIA III. SZKOŁA PODSTAWOWA, KL. IV-VI, PRACE INDYWIDUALNE

I MIEJSCE

Marta Mierzejewska, SP 5

Amelia Czerczer, SP 2

Ala Stawiarska-Wyszomierska, Klub Kultury Bogatki

II MIEJSCE

Iwona Zając

Jakub Brzezik, SP 1

III MIEJSCE

Kamila Lenard, SP 1

Zuzia Świder, SP Chylice

WYRÓŻNIENIA

Radek Pitkiewicz, Klub Kultury Wola Gołkowska

Patrycja Górska, Klub Kultury Wola Gołkowska

Damian Szlak, Klub kultury Wola Gołkowska

Wiktoria Grodzka, Klub Kultury Wola Gołkowska

Patrycja Skonecka, Klub Kultury Wola Gołkowska

Agata Reszka, ZSP Jazgarzew

Amelia Adamczyk, SP Chylice

Vanessa Kacprzak, SP Chylice

 

KATEGORIA III. SZKOŁA PODSTAWOWA, KL. IV-VI, PRACE ZBIOROWE

I MIEJSCE

nie przyznano

II MIEJSCE

Damian Celej, Norbert Orzeszak, SOW Łbiska

III MIEJSCE

Bożena Drużdźel, Karolina Pytel, Magda Piotrowska, Magda Plaskaty, SOW Łbiska

WYRÓŻNIENIA

Małgosia Rabsztyn, Ola Machlej, Ola Goździkowska, SP 1

Julia Sokalska, Magda Zadruszewska, Wiktoria Pieczyrak, ZSP Jazgarzew

Oliwia Dytmar, Sylwia Jakubowska, Ania Wiśniakowska, ZSP Jazgarzew

 

KATEGORIA IV. GIMNAZJUM I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE, PRACE INDYWIDUALNE

 I MIEJSCE

Ola Aronowicz, ZSP im. T. Zawadzkiego "Zośki"

Natalia Panek, Gimnazjum nr 2

II MIEJSCE

Ola Cichecka, Gimnazjum nr 2

Krzysztof Czerczer, Gimnazjum nr 2

III MIEJSCE

Karol Jancewicz, SOW Łbiska

Agniaszka Drużdżel, SOW Łbiska

WYRÓZNIENIE

Artur Izworski, Klub Kultury Wola Gołkowska

Łukasz Zbrożek, Klub Kultury Wola Gołkowska

Martyna Frymel, Klub Kultury Wola Gołkowska

 

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

ZSP w Józefosławiu, świetlica szkolna - kl. O b, I b, I h

 

Gratulujemy!

NAGRODZONE PRACE

Kategoria I: Przedszkole

1 przedszkole I miejsce  2 przedszkole II miejsce  3 przedszkole III miejsce  4 przedszkole wyróżnienie

             I miejsce                            II miejsce                          III miejsce                          Wyróżnienie

 

Kategoria II: Szkoły podstawowe, kl. I-III, prace indywidualne

5 SP I III indywidualne I miejsce  6 SP I III indywidualne II miejsce  7 SP I III indywidualne III miejsce  8 SP I III indywidualne wyróżnienie

                I miejsce                         II miejsce                           III miejsce                                 Wyróżnienie

 

Kategoria II: Szkoły podstawowe, kl. I-III, prace zbiorowe

9 SP I III zbiorowe I miejsce  6 SP I III indywidualne II miejsce  11 SP I III zbiorowe III miejsce  12 SP I III zbiorowe wyróżnienie

                 I miejsce                          II miejsce                             III miejsce                                   Wyróżnienie

 

Kategoria III: Szkoły podstawowe, kl. IV-VI, prace indywidualne

13 SP IV VI indywidualne I miejsce  14 SP IV VI indywidualne II miejsce  15 SP IV VI indywidualne III miejsce  16 SP IV VI indywidualne wyróżnienie

                I miejsce                         II miejsce                             III miejsce                                                  Wyróżnienie

 

Kategoria III: Szkoły podstawowe, kl. IV-VI, prace zbiorowe

17 SP IV VI zbiorowe II miejsce  18 SP IV VI zbiorowe III miejsce  19 SP IV VI zbiorowe wyróżnienie

          II miejsce                              III miejsce                                                   Wyróżnienie

 

Kategoria IV: Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, prace indywidualne

20 Gimnazjum I miejsce  20 Gimnazjum II miejsce  20 Gimnazjum III miejsce  20 Gimnazjum wyróżnienie

               I miejsce                           II miejsce                    III miejsce                                       Wyróżnienie

    

Wyróżnienie specjalne

21 wyróżnienie specjalne

 

 

 

 

 

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza do udziału w konkursie „Tradycyjna palma wielkanocna”.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy Piaseczno. Na prace konkursowe czekamy do 12.03. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na Kiermaszu Wielkanocnym (20 marca – pl. Piłsudskiego w Piasecznie).

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Muzeum Regionalne w Piasecznie (tel. 22 737 23 99, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

palma 2016

Protokół z obrad jury konkursu plastycznego "Bożonarodzeniowe drzewko-choinka".

Protokół z obrad jury konkursu plastycznego "Bożonarodzeniowe drzewko-choinka".