Przerwa świąteczna w Przystanku Kultura :

ostatnie zajęcia przed świętami odbędą się 24 marca ( czwartek) ,a po świętach wracamy na zajęcia we wtorek 29 marca 2016 r.

W piatek ( 25 marca) nie ma zajęć, Przystanek będzie czynny w godz. 8.00 - 16.00 .

Zespół Przystanku Kultura

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Jakuba Czajkowskiego "Mongolia - powrót na stepy" w piątek 11 marca 2016 r. o godz. 19.00 do Przystanku Kultura - Galeria Fryderyk !

Jakub Czajkowski - geograf, przewodnik górski, połączył naukę z pasją podróżowania i poznawania świata. Najbardziej ceni sobie kontakt z dziką przyrodą. Najnowsze zdjęcia Kuby Czajkowskiego to wędrówka po mongolskim stepie.

" Mongolia to kraj o bogatej kulturze i imponującej tradycji. Jej najcenniejszym skarbem jest przyroda. Nieskażona , dziewicza i wbrew powszechnemu mniemaniu niezwykle różnorodna. Na mongolskim stepie niewiele zmieniło się od czasów Czyngis-chana, a Mongołowie bardzo chętnie witają gości i zapraszają do swoich jurt." ( fr. tekstu, zamieszczonego w katalogu do wystawy) .

wystawa czynna : 11.03 - 15.04.2016 r.

Zapraszamy!

 

W dniach 16-17 lutego (wtorek, środa) kasa główna znajdująca się w Przystanku Kultura, plac Piłsudskiego 9 będzie czynna w godzinach 11.00-15.00.
Za utrudnienia przepraszamy.

Już 8 marca 2016 zapraszamy na pierwsze spotkanie Klubu Fotograficznego!

Na zajęciach ceramicznych można poznać cały proces tworzenia ceramicznych kształtów z różnorodnych mas, sposobów ich modelowania i zmiany kolorów utworzonych struktur.

Pracownia ceramiczna