POCZTOWKA DZWIEKOWA baner 2

Przystanek Kultura zaprasza na niezwykłe warsztaty w ramach obchodów 590-lecia nadania praw miejskich Piasecznu. „Pocztówka dźwiękowa” – zapraszamy w dniach 7 września (godz. 13:00 – 15:00) i 8 września (godz. 10:00 – 15:00) na warsztaty słuchania dźwięków i tworzenia nagrań terenowych.

Podczas warsztatów wybierzemy się na spacery w poszukiwaniu charakterystycznych krajobrazów dźwiękowych naszego miasta.  Celem warsztatów jest stworzenia krajobrazu dźwięków charakterystycznych dla współczesnego Piaseczna. Chcemy stworzyć pocztówkę dźwiękową z zapisem Piaseczna 2019r. Jeśli interesujesz się dźwiękiem, chcesz poznać w praktyce ideę spacerów akustycznych to te warsztaty są dla Ciebie! Zapraszamy młodzież i dorosłych (+10 lat) Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Topolski perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia tonoise, soundscapeigroove. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciukomputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Współpracował z Zachętą, Muzeum Narodowym z Krakowie. Był stypendystą Museums Quartier w Wiedniu (2004), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2010, 2013), Fundacji Wyszehradzkiej w Galerii Skolska 28 w Pradze (2011) oraz Fundacji ArtsLink w Nowym Jorku - rezydencja w Ohio Sate University School of Music (2013). Przebywał i pracował w ośrodku muzyki elektroakustycznej EMS w Sztokholmie (2013) . Brał udział w wielu festiwalach m.in :Sanatorium Dźwięku, Narracje, CoCArtUnsound , Line_in :Line_out, Wien Modern , Stimul , Echofluxx, Jazz and Experimental Music from Poland. Grał na perkusji w zespołach: Kobiety, NightCome, Red Rooster, był założycielem wrazM.bunio.S grupy Ludzie.


Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/406418246898144/

POCZTOWKA DZWIEKOWA plakat A3

VOLUTA plener baner

Przystanek Kultura zaprasza na plener rysunkowy Voluta Piaseczno. Centrum małego miasta.

28 września (sobota) godz. 10:00-13:00  
Mykwa, ul. Zgoda – nowa aranżacja przestrzenna/architektoniczna
Przystanek Kultura, przestrzeń miejska

6 październik (niedziela) godz. 10:00-13:00
Poniatówka – detale w architekturze
Przystanek Kultura, przestrzeń miejska

12 październik (sobota) godz. 10:00-13:00
Ratusz piaseczyński i Kościół św. Anny
Przystanek Kultura, przestrzeń miejska

Cykl trzech plenerów rysunkowych organizowanych w przestrzeni miejskiej. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Warsztaty zorganizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna przed warsztatami plenerowymi zapraszamy na teoretyczne wprowadzenie:

22 września (niedziela), godz. 12:00 – TOŻSAMOŚĆ PIASECZNA. LUDZIE, MIEJSCA, WYDARZENIA „Piaseczno. Centrum małego miasta”. Odniesienie się do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta z lipca 2006 r. a dziś.

Przystanek Kultura, wstęp wolny. 

Warsztaty zorganizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna.

Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/14640

PLENER Voluta plakat A3

WARSZTATY DZIWIEK baner 1

Przystanek Kultura zaprasza na niezwykłe warsztaty w ramach obchodów 590-lecia nadania praw miejskich Piasecznu. „Dotknij Dźwięki” – warsztaty rodzinne słuchania i tworzenia dźwięku - 7 września w godz. 11:00 – 12:30

Chcesz sprawdzić czy można dotknąć dźwięku? A może chcesz się dowiedzieć, czy można dźwięk zobaczyć ? Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach słuchania i tworzenia dźwięków. Uczestnicy będą rozpoznawać dźwięki , poznają świat szmerów i hałasów. Dowiedzą się czy możliwy jest ruch bez dźwięku i zbadają czy istnieje Cisza. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunem w wieku 5 – 10 lat. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Topolski perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia tonoise,soundscapeigroove. Interesują go poszukiwania w sferzeperkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciukomputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Współpracował z Zachętą, Muzeum Narodowym z Krakowie. Był stypendystą MuseumsQuartier w Wiedniu (2004), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2010, 2013), Fundacji Wyszehradzkiej w Galerii Skolska 28 w Pradze (2011) oraz Fundacji ArtsLink w Nowym Jorku - rezydencja w Ohio Sate University School of Music(2013). Przebywał i pracował w ośrodku muzyki elektroakustycznej EMS w Sztokholmie (2013). Brał udział w wielu festiwalach m.in :Sanatorium Dźwięku,Narracje, CoCArtUnsound , Line_in :Line_out, Wien Modern, Stimul, Echofluxx, Jazz and Experimental Music from Poland. Grał na perkusji w zespołach: Kobiety, NightCome, Red Rooster, był założycielem wraz M.bunio.S grupy Ludzie.

WARSZTATY DZWIEKOWE plakat A3

Przystanek Kultura zaprasza na letnie warsztaty kreatywne. Myślą przewodnią Warsztatów jest rozbudzenie kreatywności i przekazanie szerokiego wachlarza umiejętności technicznych podczas tworzenia "małych dzieł sztuki". Dzieci będą mogły pracować różnorodnymi technikami. Nauka korzystania z różnorodnych maszyn i narzędzi może być początkiem rozwijania ich hobby czy nawet przyszłych umiejętności zawodowych.Na każdych zajęciach będziemy realizować inny projekt używając innych technik (mozaika, decoupage, kimekomi) dzięki czemu dzieci będą rozwijać się w wielu kierunkach.Wszystkie prace wykonane na Warsztatach mogą stać się atrakcyjną ozdobą domu, prezentem lub po prostu miłą pamiątką.

 

WARSZTATY KREATYWNE plakat

WARSZTATY orkiestrowe banerek


ZAPRASZAMY NA WARSZTATY ORKIESTROWE. Lekcje indywidualne, próby sekcyjne, próby tutti, wykłady, ćwiczenia oddechowe.


Termin: 19 - 24 sierpnia 2019 r.
Cena: 50 zł/całość
(dla uczestników zajęć muzycznych CK oraz członków Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej wstęp wolny)

Warsztaty będą prowadzone na wszystkich instrumentach dętych oraz perkusji, gitarze, fortepianie i wokalu.

Zgłoszenia do 14 sierpnia pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W tytule: warsztaty + imię i nazwisko.

W treści: wiek, wybrany instrument, preferowane godziny.

WARSZTATY ORKIESTROWE plakat INTERNET

klubfotopiaseczno8 lipca 2019 roku zapraszamy na kolejną wystawę organizowaną przez Klub Fotograficzny w Piasecznie, który działa przy Centrum Kultury w Piasecznie. Wernisaż wystawy fotografii Julii Zabrodzkiej odbędzie się o godz. 19.00 w Czarna Caffe przy ul. Kościuszki 9. Wystawę będzie można oglądać do 11 sierpnia. 


Flamenco “Con Otro Sol”
Wystawa fotografii Julii Zabrodzkiej
“Con Otro Sol” to cykl występów organizowanych od lat w Sewilli. Co czwartek kolorowe reflektory oświetlają tancerki z Francji, Grecji, Argentyny czy Kanady. Bo flamenco przyciąga do Andaluzji ludzi z całego świata. – Tu bije jego serce – powtarzają młode artystki, które przyjechały, żeby uczyć się od najlepszych. A występ jest ważnym etapem nauki. Po latach zajęć i ćwiczeń trzeba zmierzyć się z tremą i publicznością. Flamenco “Con Otro Sol” to przestrzeń otwarta na tancerki i tancerzy, którzy stawiają na scenie pierwsze kroki, chociaż występują tu także znacznie bardziej doświadczeni artyści. Spektakle organizowane w ramach tego cyklu fotografuję od kwietnia 2017 roku. Od początku zachwyciły mnie światło, przestrzeń i atmosfera. Występy odbywają się w siedzibie stowarzyszenia kulturalnego La Casa Ensamblá. Publiczność może rozsiąść się na starych kanapach, wsłuchać w muzykę na żywo i skupić na tańcu.
Julia Zabrodzka flamenco con otro sol


Julia Zabrodzka
– fotografka i autorka tekstów o miejscach i ludziach, z wykształcenia socjolożka. Na stałe związana z miesięcznikiem „Podróże”. Jej zdjęcia i teksty ukazały się w takich tytułach jak: „Pismo”, „Polityka”, „Wysokie Obcasy”, „Esquire”, „Znak” czy „El País”. Finalistka konkursów fotograficznych im. Krzysztofa Millera, Leica Street Photo, Grand Press Photo i Talent Roku organizowanego przez galerię Pix.house. Najbardziej lubi fotografować ludzi. Na zdjęciach występują: Makeda Benitez, Lola Jindra van Heck, Estefania Cortez Navarette, Alma Ryan, Elodie Vélard, Frasco del Chacón, Cristian Gómez

Kurator wystawy: Hubert Gieleciński. 

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/431571974357986/

INSTRUMENT ZAMIAST banerek

INSTRUMENT ZAMIAST KARABINU
#AMS
musicsaves


Dział Edukacji Muzycznej Centrum Kultury
 w Piasecznie, zaprasza do włączenia się do światowej akcji pomocy uzdolnionym muzycznie dzieciom w Afryce. Zaczynamy 17 czerwca a kończymy 22 września 2019 r. (happeningiem).

Czego potrzebujemy:
- wsparcia w rozsyłaniu informacji gdzie się da
J
- INSTRUMENTÓW, INSTRUMENTÓW, INSTRUMENTÓW !
- Waszego zdjęcia z dużą, białą kartką z czytelnym hasłem:

Razem z Centrum Kultury w Piasecznie WSPIERAM
#AMSmusicsaves
„Instrument zamiast karabinu”

 

Zdjęcia chcemy publikować na FB Centrum Kultury, wiemy i rozumiemy, że nie wszyscy chcą rozpowszechniać swój wizerunek, mimo to zapraszamy do włączenia się do akcji w słusznym celu. Przyjmujemy instrumenty i akcesoria muzyczne (od strun po fortepian), jeśli będziesz mieć problem z dowiezieniem dużego instrumentu, pomożemy.


Koordynatorem akcji jest Renata Opala, zdjęcia, pytania i pomysły zsyłajcie na adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie „Instrument zamiast karabinu”.

Pomóżmy dzieciom wziąć do ręki „Instrument zamiast karabinu”

Więcej informacji na
#AMSmusicsaves

Instrumenty zbieramy w Przystanku Kultura, Plac Piłsudskiego 9.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/646980639104917/

INSTRUMENT ZAMIAST plakat A3

WARSZTATY MUZ banerek

1- 5 lipca 2019
Miejsce: Przystanek Kultura, Plac Piłsudskiego 9, Piaseczno

INDYWIDUALNE WARSZTATY WOKALNE
W programie:
Praca z mikrofonem, emisja głosu, interpretacja piosenek, dobór i przygotowanie repertuaru, ruch sceniczny, świadomość ciała, kształcenia słuchu, pokonywanie tremy.

INDYWIDUALNE KONSULTACJE GITAROWE
W programie:
zajęcia teoretyczne ipraktyczne dostosowane do wieku i umiejętności uczestnika

INDYWIDUALNE KONSULTACJE FORTEPIANOWE
Plan warsztatów dostosowany do wieku i indywidualnych możliwości uczestnika1-12 lipca 2019
Miejsce: Kuźnia Rocka, 17 Stycznia 4A, Piaseczno

INDYWIDUALNE I ZESPOŁOWE WARSZTATY PERKUSYJNE
W programie:
Indywidualne: ćwiczenia na werblu, na zestawie klasycznym i instrumentach perkusyjnych, z podkładami muzycznymi.

Zespołowe: nabicia i ćwiczenia marszowe, ćwiczenia w sekcjach perkusyjnych, granie w duetach z podkładami muzycznymi. Ćwiczenie na bębnie basowym, czynelach, tomach i werblu marszowym.

Zapisy na wszystkie warsztaty - 22 716 79 62
(instruktor oddzwoni w celu ustalenia godziny warsztatów)
Wstęp wolny.  

WARSZTATY MUZYCZNE plakat A3 v2

Członkowie Klubu Fotograficznego działającego w piaseczyńskim Centrum Kultury pokazują swoje prace coraz szerszej publiczności.

Miłośnicy fotografii spotykają się w Przystanku Kultura w Piasecznie zarówno na zajęciach warsztatowych, jak i w ramach Klubu Fotograficznego. Często „klubowicze” zaczynali od warsztatów i wciągnęli się na tyle, by teraz spotykać się dwa razy w miesiącu z innymi pasjonatami, pokazywać swoje prace, konfrontując je z odbiorcą, poznawać różne dziedziny sztuki fotograficznej i wzajemnie się inspirować. – Nasi klubowicze to nie tylko mieszkańcy Piaseczna – mówi szef Klubu i główny prowadzący warsztaty Hubert Gieleciński. – Niektórzy przyjeżdżają na spotkania z Góry Kalwarii, Tarczyna czy z odległych dzielnic Warszawy. To bardzo różni ludzie, ale to, co nas wszystkich interesuje i łączy, to fotografia – podkreśla.

Uczestnicy obu rodzajów spotkań mieli dotąd okazję pokazywać swoje prace głównie w witrynie Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49. Od niedawna jednak ich prace są pokazywane w kilku innych miejscach. W maju swoje wernisaże miały dwie wystawy indywidualne.

wystawy czlonkow piaseczynskiego klubu fotograficznego 3

„Pomiędzy czasem a światłem” to wystawa Joanny Rogala, która z Klubem Fotograficznym z Piaseczna związana jest od początku jego istnienia. Na wystawie, którą oglądać można w Bibliotece Publicznej w Górze Kalwarii do 4 czerwca zaprezentowała niezwykłe, wręcz bajkowe portrety swoich córek. Fotografie Joanny Rogala przypominają portrety malarskie. Scenografia, charakteryzacja, kostiumy i światło to elementy równie istotne w jej pracach jak same modelki o niebanalnej urodzie.

Swoich gościnnych ścian drugiej wystawie udzieliła Czarna Cafe przy Skwerze Kisiela w Piasecznie. „Podniebne akrobacje” Sylwii Biernackiej łączą sztukę wizualną i słowo. Każde z czarno-białych zdjęć uzupełnione jest fragmentem wiersza „Le lac” francuskiego poety – romantyka Alphonse’a de Lamartine. Nieopodal fotografii znajdują się fiszki, na których możemy znaleźć polski przekład wiersza.

wystawy czlonkow piaseczynskiego klubu fotograficznego 2

– Pomysły interpretacyjne były dla mnie bardzo zaskakujące – mówiła po wernisażu Sylwia Biernacka. – Niektórzy pytali, czy to manekiny, inni sądzili, że to postacie wycięte i wklejone w kadr, niektórzy widzą tu historię miłosną co niezwykle mnie cieszy, ponieważ znaczy, że ta wystawa pobudza wyobraźnię – dodaje. Nam zdradziła kulisy powstania biało-czarnych fotografii, które wydają się być grafiką, a przynajmniej fotografią kreacyjną. Okazuje się, że zdjęcia powstały podczas… zawodów akrobatyki sportowej, a dokładniej skoków na batucie w piaseczyńskim GOSiRze. Uchwyceni zostali na nich zawodnicy podczas wykonywania tytułowych podniebnych akrobacji.

– Ten materiał miał potencjał sam w sobie – mówi Gieleciński. – Poddaliśmy go potem fotograficznej obróbce i osiągnęliśmy taki oto efekt końcowy, który można oglądać do początku czerwca. Potem w kawiarnianej galerii powinny pojawić się prace kolejnego autora. Pracujemy już nad następnymi wystawami – dodaje.

wystawy czlonkow piaseczynskiego klubu fotograficznego 1

Swoją galerię uczestnicy fotograficznych spotkań w Przystanku Kultura mają również od niedawna w Starostwie Powiatowym. W ramach wystawy zatytułowanej „Przyglądać się najmniejszej trawce” w sali obrad zawisło osiem makrofotografii, których autorami jest pięciu członków Klubu Fotograficznego.

– Doceniamy fakt, że zamiast kupować gotowe plakaty, starostwo zgodziło się powiesić na ścianach prace lokalnych artystów – mówi kurator wystawy Hubert Gieleciński.

Istnieje szansa, że również tutaj, fotografie będą się co pewien czas zmieniać. To możliwość dla fotografów do pokazania swoich prac szerszej publiczności a dla radnych na oglądania ciągle nowych obrazów.

źródło: Przegląd Piaseczyński
www.przegladpiaseczynski.pl 

60359097 2170616503030418 5721948417496711168 n

Piaseczyński młodzieżowy Teatr Etna zdobył w ten weekend Grand Prix na 19. Dziecięco-Młodzieżowych Konfrontacjach Teatralnych TEATRRRAŁKI w Jeleniej Górze. Celem festiwalu Teartrrrałki jest możliwość wymiany doświadczeń, wzajemne inspirowanie się w poszukiwaniu nowych środków wyrazu i form teatralnych oraz prezentacja dorobku artystycznego amatorskich dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych. GRATULUJEMY!

60569314 316803692551319 2411176949004107776 n

Informacja oraz więcej zdjęć: https://www.facebook.com/etna.teatr/posts/316805849217770

60342512 316803922551296 1787215176961884160 n

Teatr Etna to Elitarna Formacja Teatralna. Próby Teatru ETNA odbywają się w Przystanku Kultura, a instruktorem grupy jest Anna Kolanowska. Fanpage Teatru Entna na facebook: https://www.facebook.com/etna.teatr/

W KRAINIE ZMYSŁOW banerek


Postrzegamy otaczający nas świat dzięki naszym zmysłom. Celem pracy jest skupienie się na jednym lub kilku zmysłach (wzrok, słuch, smak, węch lub dotyk) oraz ukazanie, jak odbieracie rzeczywistość dzięki nim.

Organizator: Centrum Kultury w Piasecznie

Kiedy?
Konkurs trwa od 28.03.2019 r. do 21.05.2019 r.

Dla kogo?
W konkursie mogą brać udział uczestnicy zajęć Centrum Kultury w Piasecznie oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Piasecznie.

Kategorie wiekowe
- 5-8 lat
- 9-12 lat
- 13-16 lat
- 17 +

Regulamin: plik do pobrania poniżej z załącznika.
Informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

WARSZTATY AMATOR plakat INTERNET

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na WARSZTATY FILMOWE DLA DOROSŁYCH "AMATOR".

Po co?
Fotografujemy i filmujemy wszyscy: kamerkami, aparatami, smartfonami. Zanim nadejdzie wiosna, majówka, a potem wakacje, proponujemy Wam przyśpieszony, dziesięciogodzinny warsztat filmowy (pięć dwugodzinnych spotkań), na którym dowiecie się co zrobić, żeby Wasze filmiki wyglądały bardziej profesjonalnie. Będziecie mogli się nimi pochwalić rodzinie, znajomym, opublikować film w sieciach społecznościowych, albo ofiarować komuś nietypowy, filmowy prezent. Świadome filmowanie i zmontowanie nakręconych materiałów „przewietrzy” też Wasze dyski komputerowe zaśmiecone dziesiątkami filmowych ujęć, których nikt nie ogląda.

Dla kogo?
Warsztat kierujemy do początkujących i średnio zaawansowanych filmowców amatorów, którzy nie marzą o czerwonych dywanach w Cannes, chcieliby natomiast lepiej filmować swoje dzieci, rodzinę znajomych, widoki z podróży. Warsztaty skierowane są do dorosłych, ale „w dowód nikomu nie będziemy zaglądać”.

Wymagania:
Każdy może zapisać się na warsztaty – nie trzeba nic „umieć”! Warto natomiast przynosić ze sobą sprzęt, którym zamierzamy filmować. Może to być oczywiście smartfon, ale jeżeli macie w domu kamerkę, aparat z funkcją filmowania – naładujcie wcześniej baterie i weźcie ze sobą! (Poznanie możliwości sprzętu, którym zamierzacie filmować to absolutna podstawa.)

Terminy: 20.05 / 27.05 / 3.06 / 10.06 / 17.06.2019 r.
Miejsce: Przystanek Kultura
Godziny: 19:30 – 21:30
Cena: 120 zł, zapisy www.strefazajec.pl, liczba miejsc ograniczona

Prowadzący warsztaty - Grzegorz Emanuel: absolwent wydziału aktorskiego PWSFTviT im. L Schillera w Łodzi, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Od ponad 15 lat zajmuje się edukacją teatralną i filmową.Jest współtwórcą, opiekunem artystycznym i reżyserem Letniego Projektu „Kręćmy Film!” w Krasnymstawie (w tym roku planowana jest już ósma edycja). Film „Pewność” nakręcony w ramach tego projektu pokazywany był na 17. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Od trzech lat prowadzi warsztaty filmowe „Ja to kręcę!” w Przystanku Kultura, w Piasecznie.  

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/616700265475568/

AMATOR banerek

Godziny otwarcia Przystanku Kultura w czasie długiego weekendu:

1 maja - nieczynne

2 maja - nieczynne

3 maja - 8:00 -14:00

4 maja - 8:00 -14:00

5 maja - 8:00 -14:00

Nowy folder

Grupy Teatralne naszego Centrum Kultury, pracujące z panią instruktor Ewą Kłujszo - nagrodzone na festiwalu Asteriada w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury Włochy!

8 marca na festiwalu zaprezentowały się dwa teatry Pani Ewy - teatr Łups ze spektaklem "Jak Jest", za które otrzymał wyróżnienie, oraz teatr ChaChaHiHiHeHe ze spektaklem "Mój Azyl", za które otrzymał I miejsce ex aequo z teatrem Chmur Julii Kotarskiej-Rekosz. Zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a pani Ewa otrzymała również dyplom uznania podpisany przed dyrektor Domu Kultury Włochy. W tym roku patronami honorowymi „Asteriady” byli Pan Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Artur Wołczacki - Burmistrz Dzielnicy Włochy oraz Pani Anna Michalak - Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej.

Serdecznie gratulujemy!!! 

i miejsce i nagroda publicznosci dla zespolu afekt 1

Zespół Afekt, który znajduje się pod opieką naszego Działu Edukacji Muzycznej, zajął pierwsze miejsce na festiwalu SZAFA w LO Królowej Jadwigi w Warszawie oraz zdobył nagrodę publiczności. Festiwal odbył się 6 kwietnia 2019 roku. 

GRATULUJEMY!

zaproszenie pasja m

Jest to bardzo atrakcyjna wizualnie opowieść fotograficzna o Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii. W zasadzie każde zdjęcie prezentowane na tej wystawie można potraktować jako niezależną historię. Oglądane pojedynczo czy też traktowane jako całość, skłaniają do refleksji zarówno nad odgrywaną Pasją, jak i nad jej istotą. Wystawa fotograficzna „Misterium” to fragment bardzo obszernego fotoreportażu Joanny Szczepek, który powstał podczas zeszłorocznego Misterium Męki Pańskiej. Joanna realizowała ten materiał w ramach warsztatów prowadzonych w piaseczyńskim Przystanku Kultura, pod auspicjami Klubu Fotograficznego w Piasecznie.

Hubert Gieleciński - kurator wystawy

 

Dość szybko uświadomiłam sobie, że ludzka pamięć jest ulotna, moja również. Nie chciałam zapomnieć miejsc, ludzi, przeżyć, chwil…. W naturalny sposób sięgnęłam po aparat fotograficzny, zwłaszcza że mój tata też fotografował. To on mnie uczył ustawień przesłony, czasu naświetlania. Od tego momentu na zdjęciach utrwalałam różne momenty mojego życia. Upłynęło wiele lat, nim uświadomiłam sobie, że chcę zgłębiać tajniki i techniki fotograficzne. Zaczęłam poszukiwać, próbować. Spust migawki naciskałam z większą świadomością, choć nadal intuicyjne wybierałam kadry. Pojawiły się nowe tematy, które utrwalałam, i nowe rodzaje fotografii, już nie tylko do rodzinnego albumu. Robię zdjęcia z zakresu fotografii studyjnej, kreacyjnej, reportażowej, dokumentalnej, street-photo, makro, kontemplacyjnej. Nadal poszukuję, próbuję. Fotografia jest dla mnie rodzajem medytacji, wyciszenia i zatrzymania w pędzie dnia codziennego. Potrzebą zarejestrowania konkretnej chwili.

Joanna Szczepek

Joanna Szczepek jest członkiem Klubu Fotograficznego działającego przy Centrum Kultury w Piasecznie, uczestniczką warsztatów fotograficznych organizowanych przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii i Centrum Kultury w Piasecznie. Jej prace można było oglądać podczas zbiorowych wystaw organizowanych przez obie instytucje, m.in.: „Widzieć więcej, rozumieć mniej” (2013), „Projekt fotografii pozytywnej” (2015), „Zdjęcia jak malowane” (2018), „Sztuka obserwacji” (2018).


Wernisaż odbędzie się w niedzielę, 31 marca w godzinach 16-18. Wystawę można oglądać do 24 kwietnia w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Kalwarii (ulica Ks. Sajny 1) w godzinach otwarcia biblioteki.

SENSOPLASTYKA banerek

Celem zajęć marki Sensoplastyka® jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Zajęcia te budzą zainteresowania dzieci, kształtują umiejętności plastyczne i wrażliwość estetyczną najmłodszych. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt jak i dzieci o wiele starszych:-) Sensoplastyka® to zajęcia podczas, których powstają wyjątkowe dzieła. Dziecięca twórczość jest pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka…

W pracy z dziećmi wpływamy na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia.

Raz w tygodniu 60 min, 0-100 lat, czwartek godz. 16:15-17:15, cena 80 zł/miesięcznie

Zajęcia odbywają się w Strefie Kultury na ul. Jarząbka 20/85 w Piasecznie.

SENSOPLASTYKA plakat A3

ZABAWY LOGORYTMICZNE banerek

Ruchowe zajęcia grupowe przeznaczone dla dzieci w wieku od 2 do 4 r.ż., których głównym celem jest stymulowanie rozwoju mowy. Dodatkowo rozwijają umiejętności poznawcze, świadomość swojego ciała, uwagę i koncentrację, a ponadto wyrabiają u dzieci wrażliwość na muzykę i rozwijają poczucie rytmu.

Nieodłączną częścią zajęć jest muzyka i ruch ciała w formie zabawy. Przez wykorzystanie ćwiczeń oddechowych, słownych i słuchowych ćwiczy się aparat mowy. Dzięki grupie, dzieci w naturalny sposób motywują się wzajemnie do własnej aktywności poprzez obserwację i naśladowanie. Przy wykorzystaniu w zabawie rymowanek, krótkich wierszyków i piosenek, dzieci mimowolnie uruchamiają mechanizmy mowy i wzajemnej komunikacji.

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 2-4 lata, odbywają się raz w tygodniu w czwartki o godz. 10:30, czas trwania 45 min.

Zapisy na zajęcia odbywają się przez stronę www.strefazajec.pl. tel. do kontaktu 505 856 669

ZABAWY LOGORYTMICZNE plakat A3

WARSZTATOWE KOMBI banerek

Warsztatowe Kombinacje Plastyczne - zajęcia mają na celu znalezienie indywidualnych zdolności i możliwości plastycznych dziecka poprzez poznawanie różnorodnych technik plastycznych takich jak: malowanie, chlapanie, rysunek z wyobraźni, czy wyklejanie z materiału, a nawet zapoznanie się z technikami grafiki warsztatowej. Małą tradycją zajęć jest tworzenie prac zbiorowych, które wykonują wszyscy uczniowie z danej grupy.

Prowadzący: Maciej Zadrąg
Gr. III 10-14 lat, czwartek, godz. 17:00 – 18:30
Cena: 70 zł/m-c
zapisy: www.strefazajec.pl
Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9 Piaseczno, tel: 22 716 79 62 

WARSZTATOWE KOMBI plakat A3

MODELARSTWO KOLEJOWE banerek marzec

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na Warsztaty Modelarstwa Kolejowego. Prowadzący Tomasz Wójczyk, modelarz z kilkunastoletnim stażem modelarskim, 1 x srebrny medal (2010) i 2 x brązowy medal (2017 i 2018) Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych w kategorii makiet kolejowych.

Termin: rozpoczęcie zajęć 2 kwietnia, pod warunkiem utworzenia się grupy.

Gr. I wtorek godz. 17.00 – 20.00
Gr.II czwartek godz. 17.00 -20.00

Cena: 180 zł /m-c
Grupa 7 osób
Wiek 7+

Miejsce – pracownia modelarni znajdująca się na terenie Kolejki Piaseczno, ul. Sienkiewicza 14

Link do zapisów: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/12619

MODELARSTWO KOLEJOWE plakat A3 OK

Po 6 latach działalności Galerii Przystanek wydajemy kolejny katalog podsumowujący dwuletni okres wystawienniczy. Sztuka współczesna na stałe znalazła swoje miejsce w Piasecznie, dostęp do niej nie jest jedynie przywilejem mieszkańców wielkomiejskich aglomeracji. Równie dobrze odnajduje się w przestrzeni Przystanku Kultura, budując ciekawe konteksty z przestrzenią miasta i lokalną społecznością. Sztuka poszerza nasze wizualne i intelektualne horyzonty. Kontakt z nią staje się coraz bardziej naturalny dla nowoczestnych, patrzących w przyszłość społeczeństw. Różnorodność świata odbija się w artystycznych działaniach. Przejawia się to zarówno w wielkości powodów tworzenia, jak i dziedzin sztuki prezentowanych w Galerii Przystanek, takich jak: malarstwo, rzeźba, komiks, instalacja, film animowany. Współczesny świat to wyzwanie, a sztuka to narzędzie do opowiadania o nim. Pozwala nam spojrzeć na niego inaczej zarówno w skali makro, jak i w skali mikro - spacerując przez przestrzeń swojego miasta. [Aleksander Ryszka - Kurator Galerii Przystanek]

SZTUKA PUKA banerek marzec


Zajęcia maja na celu przybliżenie i ukazanie bogactwa technik plastycznych, począwszy od poznawania technik malarskich, graficznych i rysunkowych - studium martwej natury, pejzaż, portret po sztukę użytkową - decoupage, filcowanie, DIY (twórcze wykorzystanie materiałów wtórnych), biżuteria z koralików, itp.  

SZTUKA PUKA Przystanek plakat A3

SWIAT PLASTYKI banerek marzec


Świat plastyki to wprowadzenie w arkana sztuk plastycznych, ukazanie bogactwa, jakie tkwi w różnorodnych materiałach i technikach, udostępnienie możliwości eksperymentowania narzędziami i poznawania zagadnień plastycznych przy tworzeniu różnego rodzaju kompozycji (płaskich, półprzestrzennych i przestrzennych). Inspiracją dla nas będzie otaczający świat, natura oraz muzyka, literatura, fotografia i dzieła artystów. Będziemy poznawać takie dziedziny plastyczne jak rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, collage i inne. Dla chętnych techniki rękodzielnicze np. decoupage, quiling, papieroplastyka, czy twórcze wykorzystanie materiałów wtórnych, niekonwencjonalnych itd.


SWIAT PLASTYKI plakat A3

GITARA banerek marzec

- Czytanie i granie z nut - (podręczniki i materiały w internecie), granie ze słuchu - nauka i rozpoznawanie akordów, określanie tonacji odtwarzanych utworów, wykorzystanie skal muzycznych i akordów w trakcie gry (podstawy improwizacji melodycznej i harmonicznej). Uczniowie poznają różne techniki gry w oparciu o znane i popularne melodie, piosenki, standardy różnych gatunków muzycznych, grane z podkładami lub z nauczycielem. Akompaniament gitarowy - pod wokal, granie zespołowe, estrada.

Aranżacja – uczniowie uczą się tworzyć własne kompozycje oraz opracowują instrumentalnie piosenki. W ramach zajęć istnieje możliwość nagrania ucznia w formie audio lub video. 

GITARA plakat A3

SZTUKA PUKA banerek marzec

Zajęcia maja na celu przybliżenie i ukazanie bogactwa technik plastycznych, począwszy od poznawania technik malarskich, graficznych i rysunkowych - studium martwej natury, pejzaż, portret po sztukę użytkową - decoupage, filcowanie, DIY (twórcze wykorzystanie materiałów wtórnych), biżuteria z koralików, itp.

Gr. I 4-6 lat, wtorek 15:00-16:00, cena 50 zł/ miesięcznie
Gr. II 6-8 lat , wtorek 16:00-17:00, cena 50 zł/ miesięcznie (brak miejsc)
Gr. III 8-13 lat, piątek 15:45-17:45, cena 70 zł / miesięcznie (brak miejsc)


SZTUKA PUKA plakat A3 grupy

SPIEWANKI banerek marzec

Ruszają nowe, muzyczne zajęcia w Przystanku Kultura, we Wszechnicy Rodzica pn.: "Śpiewanki.....Rymowanki" - muzyczne zajęcia dla małych dzieci i rodziców.

Śpiew, ruch i zabawa, której towarzyszą różnorodne rekwizyty oraz instrumenty muzyczne. Dzieci osłuchują się z językiem, rozwijając jednocześnie swój słuch muzyczny, głos oraz poczucie rytmu.

Terminy zajęć:
Piątki godz.11.15 - 12.00 oraz 12.10 - 12.55
Zapisy na www.strefazajec.pl
Koszt - 60,00 zł/dziecko

Trwają zapisy! Ruszamy już w MARCU 2019 roku! 

SPIEWANKI RYMOWANKI plaka INTERNET

WARSZTATY FOTO banerek marzec

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na warsztaty fotograficzne - FOTOGRAFIA JAKO ILUSTRACJA w Przystanku Kultura w semestrze wiosennym 2018/2019.

Poziom: średnio-zaawansowany
Wiek uczestników: 16 +
Liczna uczestników: do 15 osób
Prowadzenie: Hubert Gieleciński – koordynator i główny prowadzący warsztaty, oraz członkowie Klubu Fotograficznego działającego w Przystanku Kultura.
Koszt: 240 zł (za cykl ośmiu spotkań)
Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/12440
Terminy warsztatów (godz. 19.15-21.30):
12.03 / 26.03 / 9.04 / 23.04 / 7.05 / 21.05 / 4.06 / 18.06
Miejsce warsztatów: Przystanek Kultura - sala 44

Uwaga! Wskazane jest posiadanie aparatu cyfrowego (lustrzanki, kompaktu lub bezlusterkowca) z trybem manualnym.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/2152041164884258/

WARSZTATY FOTO plakat A3

WARSZTATY AMATOR banerek marzec

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na WARSZTATY FILMOWE DLA DOROSŁYCH "AMATOR". 

Po co?
Fotografujemy i filmujemy wszyscy: kamerkami, aparatami, smartfonami. Zanim nadejdzie wiosna, majówka, a potem wakacje, proponujemy Wam przyśpieszony, dziesięciogodzinny warsztat filmowy (pięć dwugodzinnych spotkań), na którym dowiecie się co zrobić, żeby Wasze filmiki wyglądały bardziej profesjonalnie. Będziecie mogli się nimi pochwalić rodzinie, znajomym, opublikować film w sieciach społecznościowych, albo ofiarować komuś nietypowy, filmowy prezent. Świadome filmowanie i zmontowanie nakręconych materiałów „przewietrzy” też Wasze dyski komputerowe zaśmiecone dziesiątkami filmowych ujęć, których nikt nie ogląda.

Dla kogo?
Warsztat kierujemy do początkujących i średnio zaawansowanych filmowców amatorów, którzy nie marzą o czerwonych dywanach w Cannes, chcieliby natomiast lepiej filmować swoje dzieci, rodzinę znajomych, widoki z podróży. Warsztaty skierowane są do dorosłych, ale „w dowód nikomu nie będziemy zaglądać”.

Wymagania:
Każdy może zapisać się na warsztaty – nie trzeba nic „umieć”! Warto natomiast przynosić ze sobą sprzęt, którym zamierzamy filmować. Może to być oczywiście smartfon, ale jeżeli macie w domu kamerkę, aparat z funkcją filmowania – naładujcie wcześniej baterie i weźcie ze sobą! (Poznanie możliwości sprzętu, którym zamierzacie filmować to absolutna podstawa.)

Terminy : 18 III / 25 III / 1 IV / 8 IV / 15 IV
Miejsce: Przystanek Kultura
Godziny: 19:30 – 21:30
Cena : 120 zł
Zapisy www.strefazajec.pl
Liczba miejsc ograniczona

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/2087543654669623/

WARSZTATY AMATOR plakat A3

GORDONKI banerek marzec


Zapraszamy na nowe zajęcia do Wszechnicy Rodzica tj.: Piątkowe Gordonki - zajęcia dla małych dzieci z rodzicami. Zanurz się wraz ze swoim dzieckiem w krainie dźwięków, odkrywajcie swój głos, poczucie rytmu oraz budujcie własny, wewnętrzny słownik muzyczny. 

Zajęcia ruszają w marcu 2019 roku i będą odbywały się w piątki w godz. 16.30 - 17.15. Koszt: 60 zł/m-c. Trwają zapisy na www.strefazajec.pl

GORDONKI Piaseczno plakat A3 INTERNETOWY

Zapraszamy na nowe zajęcia do Przystanku Kultura, gdzie poznacie nowych instruktorów, którzy nauczą Was gry na "nowych instrumentach":

Nauka gry na Saksofonie i Klarnecie
Instruktor: Adam Przybyłek
Zajęcia prowadzone są od 16.02.2019 i odbywają się w weekendy. Program zajęć ustalany jest indywidualnie uwzględniając wiek, możliwości i zaangażowanie uczestnika zajęć.

Nauka gry na Gitarze akustycznej i elektrycznej
Instruktor: Krzysztof Nowicki
Zajęcia prowadzone są od 12.02.2019 i odbywają się do wyboru: we wtorki/środy/ lub czwartki. Przerabiany materiał dostosowany jest do możliwości i zainteresowań uczestnika zajęć.

Nauka gry na Gitarze akustycznej i elektrycznej
Instruktor: Rafał Rokicki
Zajęcia prowadzone są od 18.02.2019 i odbywają się w poniedziałki. Przerabiany materiał dostosowany jest do możliwości i zainteresowań uczestnika zajęć. 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 lutego 2019 r. kasa w Przystanku Kultura będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamu.

SZYCIE banerek luty

Akcja Kreacja wzbogaciła się o dobrej klasy maszynę overlock! Zapraszamy wszystkie miłośniczki szycia z dresówek, dzianin i dżersejów.

Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 18:00-19:30. Miejsce: Strefa Kulturyn ul. Jarząbka 20/85 Piaseczno

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie 505-856-669. Instruktor: Barbara Bartoszewicz. Koszt 100 zł miesięcznie.

Zapisy przez stronę: www.strefazajec.pl

SZYCIE plakat A3

SAKSOFON banerek luty
 
Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na nowe zajęcia muzyczne: Nauka gry na saksofonie i klarnecie!
 
Zajęcia prowadzone będą w Przystanku Kultura w soboty i/lub niedziele.
 
Zapisy na zajęcia prowadzimy poprzez stronę Centrum Kultury: www.kulturalni.pl (bezpośredni link do zajęć: www.strefazajec.pl)
 
Szczegółowe informacje: w recepcji Przystanku Kultura lub telefonicznie (22)7167962.
 
SAKSOFON I KLARNET plakat A3

FERIE W STREFIE KULTURY 4.02-8.02

Poniedziałek:

Poniedziałek 4.02., 9:30-10:30 – „Martwa natura” Iwona Wojewoda

Martwa natura, którą potem zjemy! Technika: pastele suche/olejne. Dla dzieci 5-7 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Poniedziałek 4.02. 10:30-12:30 – „Martwa natura” Iwona Wojewoda

Martwa natura, którą potem zjemy! Technika: pastele suche/olejne. Dla dzieci 8-13 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Poniedziałek 4.02. 10:00 – 10:45 – „Taniec nowoczesny” Alicja Szymczak

Taniec nowoczesny to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na pełnych energii zajęciach tancerze będą mieli okazję poznać elementy takich tańców jak disco, jazz, czy taniec klasyczny, na bazie czego stworzycie własną choreografię. Dla dzieci 5-8 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Poniedziałek 4.02. 10:45-11:45- „Balet”

Balet to zajęcia na których będziemy mogli poznać trudne kroki tańca klasycznego, skomplikowane pas, a także stworzyć małą etiudę. Dzięki tym zajęciom przez moment poczujemy się jak na wielkiej scenie. Dla dzieci 9-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Poniedziałek 4.02.   13:00 – 15:00 „Z duchem do teatru” Nika Jaworowska – Duchlińska

O teatrze opowiada bohater książki "Z duchem (do) teatru). Część plastyczna: przygotowanie horyzontu teatralnego. Dla dzieci 8-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Wtorek

Wtorek 5.02.   9:30-10:30 – „Pejzaż zimowy” Iwona Wojewoda

Technika: farba akrylowa na bloku z płótna. Dla dzieci 5-7 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Wtorek 5.02. 10:30-12:30 –  „Pejzaż zimowy” Iwona Wojewoda

Technika: farba akrylowa na bloku z płótna. Dla dzieci 8-13 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Wtorek 5.02.   10:00 – 10:45 – „Balet” Alicja Szymczak

Balet to zajęcia na których będziemy mogli poznać trudne kroki tańca klasycznego, skomplikowane pas, a także stworzyć małą etiudę. Dzieki tym zajęciom przez moment poczujemy się jak na wielkiej scenie. Dla dzieci 5-8 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Wtorek 5.02. 10:45-11:45- „Taniec nowoczesny”

Taniec nowoczesny to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na pełnych energii zajęciach tancerze będą mieli okazję poznać elementy takich tańców jak disco, jazz, czy taniec klasyczny, na bazie czego stworzycie własną choreografię. Dla dzieci 9-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Wtorek 5.02. 13:00 – 15:00 „Z duchem do teatru” Nika Jaworowska – Duchlińska

Projekt i realizacja bohaterów wymyślonej wspólnie historii. Dokumentacja fotograficzna z użyciem horyzontu. Dla dzieci 8-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Środa:

Środa 6.02.   9:30-10:30 – „Portret lub karykatura” Iwona Wojewoda

Narysujemy własny wizerunek odbity w bombce- ołówek lub węgiel. Dla dzieci 5-7 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Środa 6.02.   10:30-12:30 – „Portret lub karykatura” Iwona Wojewoda

Narysujemy własny wizerunek odbity w bombce- ołówek lub węgiel. Dla dzieci 8-13 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Środa 6.02. 13:00 – 15:00 „Z duchem do teatru” Nika Jaworowska – Duchlińska

 Projekt i realizacja tych samych bohaterów, do teatru cieni. Użycie grafoskopu. Dla dzieci 8-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Czwartek:

Czwartek 7.02. 9:00-10:30 „Uszyjemy coś fajnego!” Barbara Bartoszewicz

Każde dziecko uszyje własną niepowtarzalną wersję maskotki. Dla dzieci 9-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Czwartek 7.02. 9:00-15:00 „Emisja głosu/ pianino” Piotr Łapiński

Warsztaty indywidualne (30 min), na których będzie można spróbować swoich sił wokalnych lub gry na pianinie pod okiem instruktora. Dla dzieci i młodzieży, dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Czwartek 7.02. 13:00-14:00 „Taniec i improwizacja I” Diana Pytlik

Taniec to nie tylko wyuczone choreografie, ale także sztuka spontanicznego tworzenia, czyli improwizacja. Jest to doskonały sposób na twórczy rozwój oraz przełamywanie nieśmiałości. Zajęcia w przyjazny spósób i poprzez zabawę pozwolą uwolić w dzieciach drzemiące pokłady kreatywności i wyobraźni. Dla dzieci 6 - 8 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Czwartek 7.02. 14:00-15:00 „Taniec i improwizacja II” Diana Pytlik

Taniec to nie tylko wyuczone choreografie, ale także sztuka spontanicznego tworzenia, czyli improwizacja. Jest to doskonały sposób na twórczy rozwój oraz przełamywanie nieśmiałości. Zajęcia w przyjazny spósób i poprzez zabawę pozwolą uwolić w dzieciach drzemiące pokłady kreatywności i wyobraźni. Dla dzieci 9 - 12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Piątek:

Piątek 8.02. 10:30 - 12:00 „KODU-j z Geekami!” Monika Wójciak – Geek’s Academy

KODU-j, SCRATCH-uj i PYTHON z Geekami! to warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Przez półtorej godziny poznamy podstawy środowisk i języków: KODU, SCRATCH, PYTHON. Zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania logicznego myślenia i nauki programowania, a jednocześnie świetną zabawą i możliwością kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Dla dzieci 7 - 9 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Piątek 8.02. 12:00 – 13:30 „SCRATCH-uj z Geekami!” Monika Wójciak – Geek’s Academy

KODU-j, SCRATCH-uj i PYTHON z Geekami! to warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Przez półtorej godziny poznamy podstawy środowisk i języków: KODU, SCRATCH, PYTHON. Zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania logicznego myślenia i nauki programowania, a jednocześnie świetną zabawą i możliwością kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Dla dzieci 9 – 12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Piątek 8.02. 13:30 – 15:00 PYTHON -Minecraft z Geekami! Monika Wójciak – Geek’s Academy

KODU-j, SCRATCH-uj i PYTHON z Geekami! to warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Przez półtorej godziny poznamy podstawy środowisk i języków: KODU, SCRATCH, PYTHON. Zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania logicznego myślenia i nauki programowania, a jednocześnie świetną zabawą i możliwością kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Dla dzieci 10 - 14 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Piątek 8.02. 13:00-14:00 „Taniec bawi i opowiada o…” Diana Pytlik

Taniec to nie tylko wyuczone choreografie, ale także sztuka spontanicznego tworzenia, czyli improwizacja. Jest to doskonały sposób na twórczy rozwój oraz przełamywanie nieśmiałości. Zajęcia w przyjazny spósób i poprzez zabawę pozwolą uwolić w dzieciach drzemiące pokłady kreatywności i wyobraźni. Dla dzieci 10 - 14 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Piątek 8.02. 14:00-15:00 „Taniec bawi i opowiada o…” Diana Pytlik

Taniec towarzyszył ludziom od zawsze, służył do odpędzania złych duchów, przywoływania deszczu, tańczono by uczcić zwycięską bitwę, czy by świętować uroczystości i sukcesy, ale czy taniec potrafi opowiedziec historię? Przekonaj się sam, wchodząc z nami do świata tanecznej historii o...." Dla dzieci 9-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w czasie ferii w dniach 28.01 - 10.02.2019 r.

28 stycznia – 1 lutego, godz. 10.00 – 14.00 „Kolorowy Świat Miniaturowej Kolei” warsztaty modelarskie

Każdy uczestnik w trakcie warsztatów wykona dioramę przedstawiająca fragment szlaku kolejowego, poznając przy tym różne techniki modelarskie.Tłem warsztatów będzie makieta kolejowa – dodatkowa atrakcja z możliwością wspólnej zabawy i poznania na przykładzie modelu zasad jakimi rządzi się kolej.

Instruktor Tomasz Wójczyk, uprawnienia pedagogiczne zdobyte w Związku Harcerstwa Polskiego, instruktor ZHP od 1998r, modelarz z kilkunastoletnim stażem modelarskim, 1 x srebrny medal (2010) i 2 x brązowy medal (2017 i 2018) Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych w kategorii makiet kolejowych

Od dwóch lat własna działalność w zakresie warsztatów modelarstwa kolejowego (modelarnia w Krakowie i przy okazji modelarskich wydarzeń na terenie całej Polski, również w szkołach oraz domach kultury, do tej pory krakowskich)

Strona na fb: @MINIKOmodelarstwo

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 14 lat, liczba miejsc ograniczona

 

28 stycznia - 30 stycznia, godz. 10:00 – 12:00 Ko-Ko-Ko-lor. Wielka Teoria Kolorów. Warsztaty bardzo praktyczne, nie tylko plastyczne

Czym jest kolor podstawowy? Kolor pochodny? Kolor a emocje.

W oparciu o książkę „Kolory” Herve Tulleta i za pomocą różnych środków sprawdzimy teorię kolorów podstawowych i pochodnych.

Dzieci wykonają papierowe stwory, dla których wspólnie zbudujemy przestrzeń, wykonamy elementy używając tylko kolorów podstawowych.

   Instruktorka, Nika Jaworowska-Duchlińska Scenografka, kostiumografka, autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Wykładowca Visual thinking w Collegium da Vinci.Prowadzi autorskie warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci „Rysobookożercy". Z połączenia pasji powstała autorska książka „Z Duchem (do) Teatru”. Ostrym ołówkiem komentuje rzeczywistość jako Zając Szary Obywatel. Współautorka bloga artystycznego 2wilki.pl.

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 11 lat, liczba miejsc ograniczona

 

1 lutego, godz. 8:30 – 10:00 KODU-j z Geekami!, warsztaty z programowania

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 9 lat, liczba miejsc ograniczona

 

1 lutego, godz. 10:15 – 11:45 SCRATCH-uj z Geekami!, warsztaty z programowania

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 9 -12 lat, liczba miejsc ograniczona

 

1 lutego, godz. 12:00 – 13:30 PYTHON z Geekami!, warsztaty z programowania

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci i młodzież 10 – 14 lat, liczba miejsc ograniczona

KODU-j, SCRATCH-uj i PYTHON z Geekami! to warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Przez półtorej godziny poznamy podstawy środowisk i języków: KODU, SCRATCH, PYTHON. Zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania logicznego myślenia i nauki programowania, a jednocześnie świetną zabawą i możliwością kreatywnego spędzenia wolnego czasu.

Geeks Academy to szkoła programowania dla dzieci. Dzięki połączeniu sił doświadczonej programistki i pedagog, która od wielu lat pracuje z dziećmi w różnym wieku, udało nam się stworzyć program ciekawych i barwnych zajęć. Wierzymy, że poprzez zabawę możemy zarazić uczniów pasją do kodów, a przy tym rozwijać umiejętności logicznego myślenia i podziwiać efektowne wyniki pracy.

INSTRUKTORKA – Monika Wójciak:

Studiowała na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.Od wielu lat pracuje w branży IT, a programowanie to jej największa pasja, którą z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem zaraża innych.

 

.. luty godz. 10:00 – 12:00   Forma i kolor – medale i ordery Warsztaty rzeźbiarskie

Pierwsze medale pochodzą z XVw z Włoch. Były formą upamiętnienia ważnych wydarzeń lub dokonań. My spróbujemy zrobić medal lub order dla rodziców lub jakiegoś innego bohatera. Będziemy używać gipsu oraz wielu kolorowych ozdób

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 12 lat, liczba miejsc ograniczona

..luty godz. 10:00 – 12:00   Forma i kolor – pejzaż Warsztaty rzeźbiarskie

Z każdą porą roku możemy obserwować jak zmienia się widok za naszymi oknami, jak zielone liście zmieniają się w kolorowe aż opadają i wszystko pokrywa śnieg. Każdy z was wybierze ulubioną porę roku i za pomocą różnorodnych materiałów zrobimy kolaż.

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 12 lat, liczba miejsc ograniczona

.. luty godz. 10:00 – 12:00   Forma i kolor – mój jacht Warsztaty rzeźbiarskie

               Czy marzycie o morskiej przygodzie? O żeglowaniu na pełnym morzu, zawijając od jednego do drugiego portu. Spróbujemy zrobić wasz statek ze snów, z żaglami i kotwicą. Będziemy używać różnego rodzaju papieru, materiałów oraz farb.

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 12 lat, liczba miejsc ograniczona

Kasia Kowal. Jestem studentką ASP w Warszawie na wydziale Rzeźby w pracowni Prof.A.Myjaka. Rzeźba to dla najpiękniejsza forma rozmawiania bez słów. Poruszamy się w morzu kształtów. Kiedy pracujemy nad nimi, sami możemy zdecydować jakie będą poprzez kolor, kompozycje czy użyte materiały.  Podczas  naszych  warsztatów chciałbym pokazać wam jak za pomocą prostych środków można zrobić coś ciekawego, a przy tym dobrze się bawić. 

 

4 luty – 5 lutego, godz. 10:00 – 12:00 Digital painting –nauka malowania cyfrowego na tabletach graficznych i laptopach. Zapoznanie się z podstawowymi narzędziami rysowania w programach graficznych. Zapoznanie ze sprzętem - nauka kalibrowania laptopa z tabletem oraz obsługa tabletu

Instruktor Grzegorz Gierlicki - absolwent ASP, od 3 lat trener Digital Paintingu. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi , młodzieżą oraz dorosłymi w zakresie malarstwa cyfrowego, rysunku i malarstwa.

 link strony www https://honoratajaniak.wixsite.com/artdp/home

FB -filmik 1.https://www.facebook.com/artdigitalpoint/videos/321835301925224/

filmik 2. https://www.facebook.com/artdigitalpoint/videos/517734508691313/    Piaseczno, pl.

Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci i młodzież 8 – 14 lat, liczba miejsc ograniczona

Informujemy, że w dniu 4 stycznia 2019r. Przysstanek Kultura będzie otwarty do godz. 15.00.

W sobotę 5 stycznia pracujemy w godz. 8:00 -16:00

W niedzielę 6 stycznia nieczynne.

Przerwa świateczna w Przystanku Kultura w terminie: 22.12 - 1.01.2019r. Na zajęcia wracamy, wg stałego grafiku, w dniu 2 stycznia 2019 r.

Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem i opisem zajęć w ramach Wszechnicy Rodzica w sezonie 2018/19.

Wspólnie z pracownią W4design zapraszamy na warsztaty Zimowy las w słoiku.

Termin - 8 grudnia godz. 15:00

Zapisy i opłaty u prowadzącej warsztaty: tel. 509564444

Liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy!

 Warsztaty Zdobienia Pierników Świątecznych,

W przedświątecznej atmosferze, przy akompaniamencie muzyki , wspólnie z
Rodzicami/Opiekunami, Dzieci  przeżyją wspaniały czas świątecznych
przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i przygotują wspaniałe, duże i
kolorowe Pierniki. Prowadzący warsztaty opowie dzieciom o historii
pierników.

Każdy Uczestnik otrzymuje zestaw:

piernik do samodzielnego ozdobienia:

Mikołaj – wielkość 17 x 28 cm

lub Choinka – wielkość 18 x 23 cm oraz
saszetkę z lukrem, ozdoby cukrowe (kolorowe elementy, perełki etc.),
które umożliwiają wykonanie prezentowanych wzorów.

Pierniki, po ozdobieniu, świetnie nadają się np. na upominek świąteczny
dla najbliższych (babci, dziadka, cioci, wujka etc.).
Przygodę z piernikiem kończymy wręczeniem Uczestnikom pamiątkowych
piernikowych medali.

Czas trwania warsztatów – 1 godzina.

koszt - 20 zł

zapisy: www.strefazajec.pl , liczba miejsc ograniczona

Wspólnie z Akademią 4 Pory Roku zapraszamy w dniu 18 listopada na warsztaty tworzenia lampionów. Zapraszamy dzieci ( powyżej 7 r.ż) i dorosłych do Przystanku Kultura w godz. 13:00 -16:00. Cena - 50 zł. Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.

W dniu 13 października odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Polska -kobieca Ojczyzna z wyboru". Naszym gościem będzie Beatriz Blanco.

POLSKA KOBIECA banerek

Przystanek Kultura zaprasza na warsztaty z tkactwa

„ Tkane biało-czerwoną nitką”

Wpisując się w obchody Jubileuszu 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy do Przystanku Kultura na warsztaty z tkactwa, na których wykonamy biżuterię w barwach narodowych.

Warsztaty poprowadzi pani Monika Firek

Zapraszamy na te wyjątkowe warsztaty. Wykonane tradycyjną metodą bransoletki będą niezwykłym dodatkiem do naszego świątecznego stroju w dniu 11 listopada.

Terminy i godz. warsztatów:

14 X / godz. 16:00 – 19:00           21 X / godz. 16:00 – 19:00    

9 XI / godz. 17:00 – 20:00        10 XI / godz. 10 – 13:00    

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: www.strefazajec.pl

Przystanek Kultura wraz z Klubem Kobiet Kreatywnych zapraszają na cykl autorskich spotkań "Polska - kobieca ojczyzna z wyboru"

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy na cykl spotkań z czterema wspaniałymi kobietami, które wiele lat temu przyjechały z krańca świata do Polski, aby osiąść tu na stałe. Każda z nich ma za sobą ciekawą, a nierzadko trudną historię, która je ukształtowała. Pomimo, iż urodziły się we wspaniałych, pełnych słońca miejscach, które zachwycają pięknem przyrody i kultury, swoje serce związały właśnie z Polską, krajem, który początkowo wydawał im się dziwny i pełen zagadek.

Co sprawiło, że zakochały się w naszym kraju?

Co zauroczyło je tak mocno, że postanowiły stworzyć tu dom?

Na te pytania odpowiedzą w trakcie spotkań, podczas których opowiedzą o sobie i powodach swojej decyzji. Pokażą nam również kawałek swojej kultury, którą zabrały ze sobą, aby wzbogacać nią życie w Polsce.

Spotkania poprowadzi – Magdalena Knitter z Klubu Kobiet Kreatywnych

Terminy spotkań:

13.10 Beatriz Blanco (Wenezuela)

20.10 Carmen Azuar (Hiszpania)

27.10 Naira Sitchinava (Gruzja)

10.11 Doris Lopez de Witkowski (Peru)

Godziny spotkań: 17:00-19:00

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy! Przystanek Kultura, sala Galerii Przystanek (II p.)

Przypominamy, o trwających zapisach na zajęcia w Przystanku Kultura. Wolne miejsca mamy jeszcze na następujących zajęciach:

1. warsztaty filmowe "Ja to kręcę" , młodzież - środa godz. 19.00 - 21.00 ,  dorośli poniedziałek godz. 19.30 - 21.30; zajęcia prowadzi Grzegorz Emanuel

2. Łapifasole - młodzieżowy zespół wokalny - młodzież, 12+ poniedziałek godz. 18.00 - 20.00, zespół prowadzi Piotr Łapiński

3. Rysobookowanie - dzieci i młodzież, Gr. I piątek godz. 16:00 - 17:30 , gr. II piątek godz. 17:30 - 19:00, zajęcia prowadzi Nika Jaworowska - Duchlińska

4. Rysunek i malarstwo - młodzież, wtorek, godz. 18:00 - 21:00, zajęcia prowadzi Olek Ryszka

5. Sztuka puka - zajęcia plastyczne, młodzież,  sobota, godz. 10:30 - 12:30, zajęcia prowadzi Iwona Wojewoda - Jedynak

6. Świat plastyki - dorośli, wtorek godz. 18:00 - 20:00, zajęcia prowadzi Wiesława Nastały - Płaskocińska

7. Warsztatowe Kombinacje Plastyczne - dzieci i młodzież, czwartek Gr. I godz. 15:00 - 16:00 i Gr. III 17:00 -18:00, zajęcia prowadzi Maciej Zadrąg

8. Teoria Muzyki - Gr. niedzielna, prowadzący Michał Wojnarski

 Kurs I Pomocy Przedmedycznej odbędzie się w dniu  20 października 2018 r. w godz.10.00-16.00 w Przystanku Kultura

prowadzący: Harcerska Grupa Ratowniczo - Medyczna ( Hufiec Piaseczno)

Kurs łączy w sobie wiedzę teoretyczną i ćwiczenia praktyczne i obejmuje następujące zagadnienia:

-aspekty prawne udzielania pomocy
-ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy dzieciom
-bezpieczeństwo miejsca zdarzenia
-badanie poszkodowanego
-Przytomność
-kontrola funkcji życiowych (techniki udrożnienia dróg oddechowych u dzieci)
-badanie urazowe
-Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa u dzieci i niemowląt
-postępowanie w przypadku zadławienia u dzieci i niemowląt
- urazy najczęściej występujące u dzieci: urazy głowy, urazy brzucha, urazy kręgosłupa, urazy w obrębie kończyn
-stany nagle u dzieci: drgawki, astma i napad duszności, alergia, cukrzyca, gorączka, odwodnienie, oparzenia, SIDS- zespól nagłej śmierci łóżeczkowej

Opłata – 90 pln (80 pln dla rodziców, których dzieci są zapisane na zajęcia do Wszechnicy Rodzica)

Zapisy: www.strefazajec.pl

tel. 519 789 818

UWAGA! W DNIACH OD 10 DO 15 WRZEŚNIA 2018 ZAPISY NA ZAJĘCIA U PANI MAGDALENY WOJEWODY ODBYWAJĄ SIĘ WYŁĄCZNIE  POPRZEZ KONTAKT E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. DZIĘKUJEMY.