Domisolki - dziecięcy zespół wokalny

Zajęcia są prowadzone w oparciu o metodę Carla Orffa, Emila Jaques-Dalcroze’a. Zastosowanie dużej ilości ćwiczeń opartych o rozbudzanie wyobraźni muzycznej, poczucia rytmu i słyszenie linii melodycznych. Dzieci w trakcie zajęć będą wykonywały ćwiczenia oparte o metodę eurytmii. Celem prowadzonych zajęć będzie też zaznajomienie „młodych muzyków” poprzez aktywną zabawę z jak największą ilością instrumentów i gatunków muzycznych.

Głównym założeniem prowadzonych przeze mnie zajęć jest rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i kształtowanie ich muzycznej wyobraźni. Wynikiem tego uczestnicy nabywają umiejętność szybszego i dokładniejszego uczenia się programu muzycznego (piosenek z elementami tanecznymi).

Do repertuaru dziecięcego zespołu Domisolki należą między innymi piosenki Majki Jeżowskiej, dawne przeboje zespołu Gawęda, wybrane utwory polskich wokalistów jak Ewa Bem, Grzegorz Turnau, Anna Jantar oraz piosenki z „Kabaretu starszych Panów”. Członkowie zespołu wykonują także repertuar okolicznościowy taki jak kolędy i pieśni patriotyczne.

Zespół Domisolki występuje na imprezach plenerowych i koncertach uczniów działu edukacji muzycznej.

Zespół prowadzi instruktor Piotr Łapiński

czwartek, godz. 17:00 – 18:00 / cena: 50 zł/m-c   / wiek 6 – 10 lat

 

 

Łap i Fasole - Zespół Wokalny

Zespół prowadzi instruktor Piotr Łapiński

Zespół wokalny składa się z uczestników zajęć edukacji muzycznej w Centrum Kultury w Piasecznie i działa od 5 lat. Główny trzon zespołu to 10 osobowy skład wokalistek i wokalistów, którzy specjalizują się w repertuarze pop-rock, przygotowujących własne opracowania znanych utworów polskich i zagranicznych artystów. Szczególnie ciekawie brzmią aranżacje w układzie wielogłosowym, który stanowi ważną część pracy zespołu i sposobu ćwiczeń w trakcie odbywających się prób.

Do najczęściej wykonywanych cover'ów przez zespół należą piosenki zagranicznych band'ów: The Beatles, ABBA oraz artystów takich jak Leonard Cohen, Elvis Presley, Amy Winehouse, Frank Sinatra oraz polskich: Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Seweryn Krajewski, Anna Jantar, Ryszard Rynkowski. Ważną część repertuaru stanowią przeboje musicalowe i piosenki filmowe.

Podczas zajęć kładziemy też nacisk na naukę poprawnej emisji głosu, rozwój muzykalności, podstaw zasad muzyki i czytania nut głosem.

Grupa 12+ /  poniedziałki, godz. 18:00 – 20.00 /  cena 50 zł /m-c

 

Chór LIRA

Romuald Stępniewski - dyrygent

Od 20 lat prowadzi Chór Lira, ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie, społecznik mocno zaangażowany w problemy lokalnej społeczności.

Liczy 40 śpiewaków - amatorów w różnym wieku. Do chóru należą osoby różnych zawodów, którzy kochają śpiew i poświęcają swój czas na próby, naukę i koncerty. W repertuarze znajdują się utwory: patriotyczne, ludowe, sakralne, jak również kolędy i pastorałki. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Godzina i dzień zajęć:
Poniedziałek 16.30-18.30
Czwartek 16.30-18.30

Zajęcia bezpłatne.

 

Piaseczyńska Orkiestra Dęta

Orkiestra działa od 2000 roku. Powstała z inicjatywy grupy zapalonych amatorów, którzy znaleźli swoje miejsce przy Centrum Kultury w Piasecznie. Orkiestra swoimi występami uświetnia wszystkie ważniejsze imprezy patriotyczne i okolicznościowe. W repertuarze oprócz pieśni patriotycznych i kościelnych znajdują się dzieła muzyki filmowej oraz rozrywkowej.

Próby odbywają się w środy w godzinach 18.30-21.30  

W orkiestrze nie ma limitu wiekowego! Najmłodszy muzyk ma 12 lat a najstarszy 90.

Do orkiestry zapraszamy wszystkich instrumentalistów grających na instrumentach dętych, perkusyjnych oraz gitarzystów basowych, na każdym stopniu zaawansowania.

Tomasz Banowicz - kapelmistrz orkiestry. W 1992r.rozpoczął pracę jako klarnecista w Orkiestrze Koncertowej Wojska Polskiego. W 2004r. został koncertmistrzem w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego. Związany z Piasecznem i Piaseczyńską Orkiestrą Dętą od 2004r. Przez 10 lat klarnecista w Piaseczyńskiej Orkiestrze Dętej

 

Godzina i dzień zajęć: środa 18.30 - 21.30

Zajęcia bezpłatne