WSZECHNICA RODZICA - to szeroka gama spotkań /warsztatów wzbogacających wiedzę i umiejętności rodziców w ramach codziennej opieki nad dzieckiem, a także propozycje zajęć dla dzieci wspomagających ich  szeroko rozumiany rozwój. Adresowana jest do rodziców/opiekunów oraz ich dzieci w przedziale wiekowym 0 do 36 miesięcy.

Koordynator: Joanna Samojlik
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 798 248 859


ZAJĘCIA WSZECHNICY RODZICA w sezonie 2016/1017.

ZAJĘCIA  GLOTTOPLASTYKA Z MUZYKĄ
( dzieci 1,5 – 5 lat z opiekunem )
instruktor: Magdalena Kowalska

Zajęcia stworzą okazję do autoekspresji, rozwijania zdolności manualnych i plastycznych od najmłodszych lat, uwrażliwiają na dźwięki, rytm i muzykę. Zajęcia plastyczno – muzyczne polegają na tworzeniu różnorodnych prac plastycznych na przykład  na podstawie piosenki lub dźwięków, które towarzyszą dzieciom na początku jak i w trakcie tworzenia dzieła z opiekunami.  Zajęcia dają możliwość poznania nowych technik plastycznych, rozwijają wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Od strony technicznej wykorzystywane będą rozmaite środki i techniki plastyczne. Od recyklingu- coś z niczego, po różne masy sensoplastyczne. Zajęcia są wzbogacone o elementy muzyczne, oraz zabawy ruchowe.

Zajęcia będą okazją do zaznajamiania się ze graficznymi , plastycznymi znakami liter i cyfr,  które podczas zabawy łączone będą z odpowiednikami dźwiękowymi .W trakcie zajęć pojawiają się również elementy języka angielskiego, dzieci poznają angielskie piosenki będące czasem inspiracją do tworzenia dzieł plastycznych z Rodzicami.

Zapraszamy do tworzenia fajnych dzieł z dziećmi, gdzie przyjemność tworzenia mają nie tylko dzieci ale również Rodzice!

Zajęcia autorskich Glottozabaw plastycznych Magdy Wojewody poprowadzi Magdalena Kowalska - osoba twórcza i utalentowana, która posiada artystyczną duszę odzwierciedlającą się w jej twórczości dla dzieci oraz kontaktach z najmłodszymi. Domeną jej działań jest Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, z której robi specjalizację w Szkole Wyższej w Warszawie Wszechnica Polska. Pracuje w cenionej placówce przedszkolnej oraz  posiada certyfikat Animatora Zabaw. Nauczanie dzieci to nie tylko Jej praca, lecz także i pasja. Stara się, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu przyniósł dzieciom wiele radości i wpłynął zarazem na ich wszechstronny rozwój. W swojej pracy często odnosi się do pedagogiki zabawy, gdyż to właśnie zabawa jest główną naturalną aktywnością przedszkolaków.

Poniedziałki godz. 16.30
Wiek dzieci 1,5-3 lata oraz 3,5-5 lat ( docelowo dwie grupy, 16.30 i 17.15)
Informacje i zapisy: Magdalena Wojewoda tel. 790 024 304
koszt 80 zł/ mc. płatne u instruktora


Glottozabawa już od pełzania!
(5-18 miesięcy)
instruktor-Magdalena Wojewoda

Wyjątkowe zajęcia językowo – muzyczne dla niemowląt. Zajęcia już od niemowlęcia zwrracają uwagę na bardzo ważną rolę bodźców słuchowych, które docierają do dziecka i warunkują późniejszy sukces Maluszka w przyswajaniu języków oraz nauki czytania, poznawaniu literek w przedszkolu, a potem w szkole.
Glottozabawy już od pełzania rozwijają dziecięcą mowę, ćwiczą prawidłową wymowę głosek, rozwijają umiejętności społeczne, emocjonalne. Dzieci poznają głoski, wyśpiewują je, aby potem związać je z literkami, które pokazywane są maluchom na plastikowych piłkach, miękkich klockach, przystosowanych do wieku i możliwości najmłodszych dzieci, niemowlaków. Dzieci biorą udział w zabawach dźwiękonaśladowczych, podczas których ćwiczą aparat mowy.
Dzieci razem z rodzicami uczestniczą w zabawach, „śpiewają” piosenki o znanych zwierzątkach, zabawkach, zjawiskach. Zabawie towarzyszy ŻABKA SYLABINKA - Pacynka żabki, która mówi do dzieci sylabami. Dzieci rozumieją wyrazy dzielone na sylaby i ćwicząc tak często zbliżają się do następnego kroku w przygotowaniu do czytania i pisania.
Mózg dziecka w tym wieku jest bardzo chłonny i plastyczny, dlatego informacje przekazywane na tym etapie rozwoju są najcenniejsze dla Maluszków i będą miały bardzo duży wpływ na ich rozwój w przyszłości.

Koszt 80 zł/ mc.

Zapisy i płatność za zajęcia - indywidualnie u instruktora. Tel. 790 024 304


Dwujęzyczne Półnutki
(1,5-2,5 lat)
instruktor-Magdalena Wojewoda

Ciekawe zajęcia, rozwijające umiejętności językowe dzieci już od wczesnego dzieciństwa. Tworzą bazę dla sukcesu dziecka w przyswajaniu języków w przyszłości.
Zabawy muzyczno-ruchowe przybliżą dzieciom świat języka angielskiego oraz polskiego.
Pierwsza połowa zajęć to podróż do Anglii - dzieci poznają pacynki zwierzątek, które mówią po angielsku i słuchają, uczą się piosenek i słownictwa po angielsku.
Druga połowa zajęć to podróż do Polski - tu dzieci uczestniczą w kreatywnych muzycznych zabawach. A wszystko dzieje się we wspaniałej atmosferze zabawy i muzyki!
Wyrabianie u dzieci świadomości istnienia innych kultur i zapoznawanie z innymi językami świata uwrażliwia dzieci na świat dźwięków, jest pierwszym etapem otwarcia na świat!
Zapraszamy dzieci z Rodzicami do wspólnego podróżowania!

Koszt 80 zł/mieś.

Zapisy i płatność za zajęcia - indywidualnie u instruktora. Tel. 790 024 304


Wesołe Półnutki
(1,5-2,5 lat)
instruktor-Magdalena Wojewoda

Spotkania muzyczne to zabawy ruchowe przy muzyce, które rozwijają potencjał intelektualny i poznawczy dzieci.
Zabawy muzyczne rozbudzają naturalną ciekawość poznawania tajemnic świata dźwięków, które stymulują rozwój społeczny, emocjonalny i ruchowy dzieci.
Różnorodne i niezwykłe zabawy muzyczne wzmacniają relacje bliskości opiekuna z dzieckiem, który wspólnie z Maluchem uczestniczy w naszych zabawach.
Wesołe Półnutki z radością zapraszają Maluchy do wspólnej zabawy przy muzyce.

Koszt 80 zł/mieś.

Zapisy i płatność za zajęcia - indywidualnie u instruktora. Tel. 790 024 304


Glottozabawy z Piosenką
(2,5-4 lat)
instruktor-Magdalena Wojewoda

GLOTTOZABAWA TERAZ - SUKCES W PRZYSZŁOŚCI
Niezwykle skuteczna, oryginalna nauka czytania i pisania do tańczenia i śpiewania! Zajęcia glottozabaw to zabawy dydaktyczne z muzyką dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Zajęcia prowadzi autorka płyty z książeczką GLOTTOZABAWY Z PIOSENKĄ – Magdalena Wojewoda. Dzieci poznają świat dźwięków mowy i ćwiczą umiejętności niezbędne w nauce czytania i pisania, czemu towarzyszy kreatywny ruch i śpiew! Zajęcia rozbudzą dzieci poznawczo, intelektualnie i społecznie oraz rozwiną umiejętności logicznego myślenia i wyciągania wniosków. GLOTTOZABAWY Z PIOSENKĄ prowadzone są metodą bezstresowej, zindywidualizowanej, skutecznej nauki czytania, pisania i liczenia opartej o system edukacyjny prof. Bronisława Rocławskiego – wybitnego specjalisty edukacji dziecięcej, obecny od wielu lat w placówkach oświatowych i odnoszący wielkie sukcesy! Na zajęciach wykorzystujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne- Dzieci uczą się poprzez zabawę specjalnymi KLOCKAMI LOGO – DUŻYMI I MAŁYMI, skaczą na GLOTTODYWANIKACH , układają ROZSYPANKI OBRAZKOWE i wiele innych atrakcji.

Koszt 80 zł/mieś.

Zapisy i płatność za zajęcia - indywidualnie u instruktora. Tel. 790 024 304


Wesołe nutki
(2,5-4 lat)
instruktor-Ula Wardziak – Antczak

Zajęcia prowadzone są według metody Carla Orffa,która poprzez połączenie muzyki z ruchem sprawia,że dzieci mają z tego ogromną frajdę. Wpływa to bardzo korzystnie na ich rozwój emocjonalny, koordynację ruchową,uwrażliwia na poszczególne elementy dzieła muzycznego,wspomaga koncentrację,uczy funkcjonowania w grupie. Poznajemy świat muzyki ucząc się piosenek,prostych układów tanecznych,gramy na instrumentach perkusyjnych,a przede wszystkim dobrze się bawimy. Stajemy się pomału odtwórcami muzyki,co w przyszłości może uczynić z nas nie tylko wrażliwych słuchaczy,ale również samodzielnych muzyków.

Koszt 60 zł/ mieś.

Elektroniczny system zapisu i rejestracji.

Płatność za zajęcia – w kasie Przystanku Kultury lub przelewem na konto Centrum Kultury

Honorowana Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny.


Aktywny Maluch
(1,5-3 lata)


instruktor- Agnieszka Szewczyk
Zajęcia ruchowe przy muzyce mające charakter ogólnorozwojowy, prowadzone przez fizjoterapeutkę posiadającą doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Zagadnienia teoretyczne omawiane na zajęciach:
-profilaktyka wad postawy (omówienie wszystkich najczęstszych wad postawy i sposoby aby im zapobiegać)
Zajęcia praktyczne:
-profilaktyka zdrowego kręgosłupa, stóp i kolan
-ćwiczenia korekcyjne prowadzone metoda naśladowczą
-zajęcia prowadzone metodą zabawową klasyczną
-zajęcia prowadzone metodą zabawowo- naśladowczą
-zajęcia prowadzone metodą opowieści ruchowej
-zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
-kształtowanie świadomości własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi.
-wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy.
-kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, rozwijanie zaufania do partnera.

Koszt 60 zł/ mieś.

Elektroniczny system zapisu i rejestracji.

Płatność za zajęcia – w kasie Przystanku Kultury lub przelewem na konto Centrum Kultury

Honorowana Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny.


Plastyka malucha
(1,5-2,5 lat)
(2,5-4lata)
instruktor- Natalia Baszkiewicz

Zajęcia plastyczne są skierowane do dzieci w wieku 1,5 – 4 lata i ich opiekunów.
Celem zajęć jest rozwijanie małej motoryki, rozbudzanie indywidualnych zdolności twórczych i odkrywanie przyjemności tworzenia. Jest to doskonały sposób na kreatywne spędzenie czasu wolnego i wkroczenie w świat plastyki.

Podczas zajęć dzieci będą miały okazję tworzenia czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego. Będą wykonywać prace plastyczne różnorodnymi technikami przy użyciu różnorodnych materiałów plastycznych (kredki, farby plakatowe i akwarele, klej, glina, papier kolorowy, plastelina, masa solna i inne). Podczas zajęć wprowadzane są elementy sensoplastyki, wpływającej na rozwój wszystkich zmysłów. Mnogość faktur, tekstur, barw a także zapachów doskonale stymuluje receptory i pozwala naoptymalny rozwój naszego dziecka.

Zajęcia zawierają także elementy edukacyjne. Dzieci będą miały możliwość zapoznać się z porami roku, ważnymi świętami, kolorami, kształtami i prostymi figurami geometrycznymi.

Na każdych zajęciach nie zabraknie też zabaw integracyjnych i ruchowych.

Koszt 60 zł/ mieś.

Elektroniczny system zapisu i rejestracji.

Płatność za zajęcia – w kasie Przystanku Kultury lub przelewem na konto Centrum Kultury


Zajęcia ruchowo-umuzykalniające
(1,5-2,5 lat)
instruktor - Magda Brzozowska

Jest absolwentką pedagogiki specjalnej warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii  Grzegorzewskiej a także logopedą. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała pracując w przedszkolu. Oprócz grupowych zajęć prowadzi też zajęcia logopedyczne jeden na jeden. Ukończyłam kurs logorytmiki. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną radość, daje możliwość poznania ich świata.

Koszt 60 zł/ miesiąc.

Elektroniczny system zapisu i rejestracji.

Płatność za zajęcia – w kasie Przystanku Kultury lub przelewem na konto Centrum Kultury

Honorowana Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny.


Joga dla mamy i bobasa
( 2-14 mies.)

instruktor - Ewa Biała
Wiek uczestników: Mamy wraz z dziećmi od 6 tyg. do momentu stawiania przez
dzieci pierwszych kroczków.
1 raz w tygodniu 60 min.

Cele zajęć jogi dla mam z małymi dziećmi:
• regeneracja kobiety po porodzie, dojście do formy fizycznej i figury sprzed ciąży
• wzmacnianie układu mięśniowego i nerwowego niemowlaka (od 3 miesiąca życia)
• wzmacnianie więzi dziecka z matką poprzez ćwiczenia
• nawiązanie przez młode matki kontaktów ze sobą i wymiana doświadczeń
dotyczących dzieci

Czego uczymy:
Po pierwszym sezonie pracy z mamami i maluchami wiemy już, że w tych zajęciach najważniejsze jest, żeby młoda kobieta miała okazję poćwiczyć, zrobić coś dla siebie bez wyrzutów sumienia, że opuszcza swojego malucha.
Co daje joga:
Uelastycznia i wzmacnia ciało, nadaje mu gibkość, rozciąga mięśnie. W miarę praktyko-wania daje większą świadomość własnego ciała, którego możliwości często nie znamy. Na zajęciach uczymy się też bardziej świadomie, pełniej oddychać – to likwiduje napięcia w ciele, uspokaja.
Na zajęciach niemowlaki płaczą, żądają nakarmienia i przewinięcia i jest to naturalne – nikt się nie stresuje, że zakłóca normalny tryb zajęć. Zdarza się, że ćwiczą dwie osoby, bo reszta akurat musi się zająć dziećmi. Oczywiście, jeśli wszystkie dzieci są pogodne i nie sprawiają kłopotów, co czasem się zdarza, mamy mogą jeszcze intensywniej poćwiczyć.

Ważne jest też, szczególnie w okresie zimowym, że młode mamy z dziećmi w podobnym wieku mogą się ze sobą spotkać, wymienić uwagami, czasem nawiązać nowe przyjaźnie.

Serdecznie Zapraszamy!

Koszt 80 zł/mieś.

Zapisy i płatność za zajęcia - indywidualnie u instruktora. Tel. 501 140 520


Akademia maluszka
(3-4 lata)
instruktor: Olga Giska

Ogólnorozwojowe zajęcia dedykowane dzieciom 3-4 letnim, mające po części przygotować maluszki do roli przedszkolaka. Spotkania Akademii będą odbywać się dwa razy w tygodniu w bloku 1,5 godzinnym. Chcemy zaproponować Państwu pozostawienie dzieci pod okiem instruktora na czas zajęć, co będzie świetną nauką samodzielności dla przyszłego przedszkolaka. Dzięki niezbyt długiej rozłące i stałej grupie rówieśników, pozwolimy dzieciom na łagodne doświadczanie zmian w ich życiu emocjonalnym i społecznym.

Same zajęcia to szeroka gama zabaw rozwojowych, plastycznych, muzycznych i ruchowych prowadzonych z wykorzystaniem różnych metod pedagogicznych: zajęcia umuzykalniające prowadzone wg teorii E. E. Gordona. Tzw. „Gordonki”, Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, sensoplastyka z wykorzystaniem bogactwa materiałów i technik plastycznych oraz inne.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części pomiędzy którymi znajdzie się czas na toaletę, mycie rączek i wspólne „drugie śniadanko”, które dzieci przynoszą we własnym zakresie ( np. mały jogurcik). Dzięki temu, dzieci mają okazję poznać formy zachowań panujące w przedszkolu i uczą się pewnych norm panujących w grupie.

Serdecznie zapraszamy.

Koszt 140 zł/ mieś.

Elektroniczny system zapisu i rejestracji.

Płatność za zajęcia – w kasie Przystanku Kultury lub przelewem na konto Centrum Kultury

Honorowana Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny.

Nasi instruktorzy:

Magdalena Wojewoda-pomysłodawczyni autorskiej metody pobudzania zdolności językowych u dzieci,właścicielka firmy: GLOTTOZABAWA, autorka nowatorskiej płyty z książeczką GLOTTOZABAWY Z PIOSENKĄ, glottodydaktyk, lingwista, pedagog, współpracuje z Prof. B. Rocławskim - wybitnym specjalistą wychowania językowego dzieci, twórcą systemu edukacyjnego: glottodydaktyki - wprowadzi Maluchy również do krainy niezwykłych GLOTTOZABAW, które stanowią bazę prawidłowego rozwoju mowy dziecka i ułatwią przyswajanie języka ojczystego oraz obcego teraz i w przyszłości.

Prowadzone zajęcia: Glottozabawy od pełzania;Wesołe półnutki;Dwujęzyczne półnutki; Glottozabawy z piosenką.

Agnieszka Szewczyk -absolwentka Medycznego Studium Zawodowego w Warszawie (tytuł technik fizjoterapii), studiów licencjackich na Akademii Medycznej w Warszawie, a następnie studiów magisterskich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym -kierunek fizjoterapia. Od wielu lat pracuje z dziećmi na oddziałach konstancińskich szpitali.

Ukończone kursy: Kurs Instruktorski masażu Shantala, Kurs Instruktorski masażu Shantala Body Touch, Kurs na Doradce Noszenia ClauWi,Wczesna interwencja: Elementy diagnozy i terapii dziecka w wieku 0 – 12 miesięcy z zaburzonym rozwojem psychoruchowym, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, PNF, Kinesiotaping, Autoterapia i profilaktyka najczęstszych dolegliwości i dysfunkcji narządu ruchu, Terapia neuracWarsztaty z zakresu RYODORAKU MEDICINE i inne.

Prowadzone zajęcia: Aktywny Maluch

Ula Wardziak – Antczak - instruktora rytmiki i technik instrumentalista potwierdzone dyplomem II stopnia szkoły muzycznej z przygotowaniem pedagogicznym, absolwentka studiów wyższych na kierunku muzykologia w UKSiW w Warszawie, ukończony roczny kurs kwalifikujący pedagogiczny w placówce niepublicznej Cogito. Od 1992 roku pracuje jako instruktor rytmiki w placówkach przedszkolnych i szkolnych w Warszawie.

Prowadzone zajęcia- Wesołe Nutki

Ewa Biała-nauczycielka jogi (jogi Iyengara ze stopniem Intro I i dyplomowanym instruktorem rekreacji ruchowej w oparciu o system ćwiczeń hatha jogi), a poza tym aktorka i dziennikarka.

Jogę praktykuje nieprzerwanie od 14 lat (ale wcześniej interesowałam się nią i ćwiczyłam już jako licealistka i studentka). Uczy metodą Iyengara, która wyróżnia się wyjątkową precyzją, ale do zajęć wplata także elementy brane z innych szkół jogi – delikatniejsze albo bardziej intensywne – w zależności od potrzeb uczestników. Swoje umiejętności stale pogłębia w czasie warsztatów znanych i doświadczonych nauczycieli. Przygotowuje się też do egzaminu nauczycielskiego jogi metodą Iyengara Intro II u Romana Grzeszykowskiego w Krakowie.

Prowadzone zajęcia: Joga dla mamy i bobasa

Natalia Baszkiewicz jest nauczycielem mianowanym. Z zawodu jest psychopedagogiem. Ukończyła również studia na kierunku Edukacja Przedszkolna z elementami Pedagogiki Montessori oraz Muzyką , Plastyką, Techniką. Z dziećmi pracuje od 10 lat, a praca ta sprawia jej wiele radości i satysfakcji. Z każdym dniem odkrywa coś nowego i czegoś nowego uczy się od swoich przedszkolaków. Jest osobą otwartą, kontaktową i pogodną. Lubi tworzyć, wymyślać i często wkracza w świat fantazji. Malarstwo to jej pasja.

Prowadzone zajęcia: Plastyka Malucha.

Olga Giska - absolwentka wydziału pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacji animacja społeczno-kulturalna. Olga posiada ponad dziesięcioletni staż pracy z dziećmi, zarówno w szkole jak i przedszkolu. Mama dwójki dzieci, wciąż na nowo odkrywająca radość przebywania z najmłodszymi, uczenia ich i uczenia się od nich. Z radością podejmująca wszelkie formy aktywnej pracy z dziećmi, otwarta na ludzi i świat.

Prowadzone zajęcia: Akademia Maluszka.

Katarzyna Kret-absolwentka pedagogiki, nauczania początkowego oraz pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Pedagogiki specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Posiada czteroletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w placówkach przedszkolnych. Uczestniczka wielu kursów doszkalających między innymi „Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbrone”, „Elementy terapii muzyką i ruchem”, kursy „Klanzy”.

Prowadzone zajęcia: Zajęcia ruchowo-umuzykalniajace

POZOSTAŁA OFERTA WSZECHNICY RODZICA:

Strefa Wolnej Zabawy- to propozycja dla wszechnicowych dzieci i opiekunów sprawdzająca się przede wszystkim w sezonie jesienno- zimowym. Po zakończeniu zajęć, sala pozostaje otwarta- zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w gronie rówieśników. To świetny czas na integrację dla maluszków oraz mam. Sala udostępniana jest nieodpłatnie. Godziny funkcjonowania Strefy Wolnej Zabawy można znaleźć w aktualnym grafiku.

Bajki z Kliszy- raz w miesiącu zapraszamy rodziców i dzieci na seanse bajek ze starego rzutnika Ania. Dla rodziców jest to sentymentalna podróż do czasu ich dzieciństwa, a dla naszych pociech propozycja zgoła alternatywna w dobie elektronicznych gadżetów i cyfryzacji. Po seansie zapraszamy do wspólnej zabawy z rodzicami. Aktualne terminy sobotnich spotkań bajkowych będą podawane na naszej stronie internetowej oraz na naszym facebookowym profilu. Wstęp jest bezpłatny.

Warsztaty dla rodziców i opiekunów

W ciągu roku będziemy proponować państwu spotkania warsztatowe mające poszerzyć Państwa umiejętności wychowawcze, będą to między innymi:

  • Warsztaty Pedagogiczne

  • Warsztaty Pierwszej Pomocy Przedmedycznej udzielanej Dzieciom

  • Warsztaty Chustonoszenia i Rodzicielstwa Bliskości

  • Warsztaty Samoobrony dla Kobiet i inne.

Prosimy śledzić naszą stronę internetową www.kulturalni.pl oraz facebookowy profil Wszechnicy Rodzica, tam dostępne będą aktualne terminy spotkań.

Spotkania Dla Mam „Mamy różnie”

Spotkania grupy aktywnych mam, których celem jest wzajemne wspieranie się w efektywnym działaniu albo po prostu bycie RAZEM!

Każda mama to inna historia, inne cele, potrzeby i oczekiwania. Dzieląc się nimi w swoim gronie zyskają nie tylko wsparcie ale przede wszystkim cenne znajomości, nowe kompetencje i wiedzę. TY też możesz podzielić się swoimi zasobami z mamami takimi jak TY!

By działać samodzielnie, warto być razem.

Na spotkaniu:
- poznasz osoby podobne do ciebie,
- spotkasz rożne doświadczenia i sposoby działania,
- zdobędziesz nowe pomysły,
- poznasz inne perspektywy,
- poznasz możliwości sprawnego działania i dobrej organizacji,
- zmotywujesz się do działania i lepszego funkcjonowania.

Podczas spotkań – dzieci mile widziane.

Spotkania moderować będzie Katarzyna Szustkowska-Jarzębowska, mama trójki dzieci i współzałożycielka Stowarzyszenia Polka Potrafi.pl w Piasecznie. Spotkania są nieodpłatne.

Grupa zostanie uruchomiona w drugim semestrze wszechnicy tj. luty-maj 2017 roku.

Koordynator Wszechnicy Rodzica- Joanna Samojlik

kontakt: tel.798 248 859

Zapisy na zajęcia będą odbywać się drogą elektroniczną poprzez stronę www.kulturalni.pl

od dnia 20 września 2017r.

 

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
9:00

9:45-11:15

Akademia Maluszka

(3-4 lata)

 

9:15 -9:55
Glottozabawa już od pełzania

(5-18 miesięcy)

9:45-11:15

Akademia Maluszka

(3-4 lata)

   
10:00

9:45-11:15

Akademia Maluszka

(3-4 lata)

10:00-12:00
Strefa Wolnej Zabawy

10:00– 10:40
Dwujęzyczne Półnutki

(1,5-2,5 lat)

9:45-11:15

Akademia Maluszka

(3-4 lata)

10:30-11:15

Plastyka Malucha

(2,5-4 lata)

 
11:00

11:15-12:15
Strefa Wolnej  Zabawy

10:00-12:00
Strefa Wolnej
  Zabawy

10:45 – 11:25

Wesołe Półnutki

(1,5-2,5 lat)

11:15-12:00

Zajęcia ruchowo -umuzykalniające

(1,5-2,5 lat)

11:30-12:30

Joga dla mamy i bobasa

(2-14 mieś.)

Bajki z kliszy

s.39

raz w mieś.

12:00    

11:30-12.10 Glottozabawy z piosenką

(2,5-4 lata)

     
13:00            
14:00            
15:00  

15:00 –15.45

AktywnyMaluch

(1,5-2,5 lat)

       
16:00

16.30-17.15
Glottoplastyką z muzyką
(1,5-5 lat)

   

16:30-17:15
Wesołe Nutki

(2,5-4 lata)

   
17:00