SUWAK  - warsztaty edukacji medialnej - nowość !

Jeśli chcesz świadomie tworzyć własną przestrzeń w Internecie, dobrze promować działania w mediach społecznościowych, aż wreszcie być częścią telewizji YouTubowej - to są to zajęcia dla Ciebie. Wspólnie nauczymy się krytycznie patrzeć na przekazy medialne. Poznamy lepiej prawo autorskie i mechanizmy rządzące światem mediów, a zdobytą wiedzą wykorzystamy w praktyce.

Dla kogo - młodzież , od 14 r.ż ,

Kiedy:

Grupa I – godz.  czwartek 19.00 – 21.00 cena  80 zł/miesiąc

Grupa II –  godz. piątek 18:00 – 20:00  cena 80 zł/ miesiąc

( zajęcia objęte programem Piaseczyńskiej Karty Dużej Rodziny )

Instruktorka : Agata Janeczek

Koordynatorka programów edukacji kulturalnej w Centrum Edukacji Obywatelskiej (m.in.  Włącz się. Młodzi i media.) Dziennikarka i graficzka . Doktorantka w Instytucie Pedagogiki, Zakładzie Edukacji Medialnej APS, autorka ćwiczeń i scenariuszy zajęć z zakresu edukacji medialnej. Entuzjastka komunikacji wizualnej i nowych technologii.

 

RYSOBOOKOWANIE

Dziecko autorem własnej niepowtarzalnej książki, autorem pomysłu, tekstu i ilustracji . Tworzy świat, w którym nie ma granic, decyduje o tym, co i w jaki sposób  pojawi się w opowiedzianej rysunkiem, czasami również słowami, historii. Ćwiczenie myślenia rysunkiem. Przez łączenie zabawy (ruch pomaga zwiększyć koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, pobudza do myślenia i integruje grupę), pracy  i nauki (podejmowane tematy) kształtuje się wyobraźnię, ćwiczy zdolność myślenia poza schematami, myślenia abstrakcyjnego (metafory), wzbogaca język. Jednocześnie działania podejmowane w ramach warsztatów dbają o rozwój estetyczny, etyczny i intelektualny młodego człowieka, uczą pracy w zespole, ćwiczą umiejętność słuchania innych, wyrażania swoich myśli, argumentacji i kompromisów. Przekonują, że rysować zawsze warto! 

Gr. I 7 – 9 lat , środa, godz. 16.00 – 17.30 , cena 80 zł / miesiąc

Gr. II 10 – 12 lat , środa , godz. 17.30 – 19.00, cena 80 zł / miesiąc

(  zajęcia objęte programem Piaseczyńskiej Karty Dużej Rodziny )

Instruktorka Monika Jaworowska – Duchlińska

Scenograf teatralny, artysta plastyk , ilustratorka książek dla dzieci . Laureatka wieku konkursów w zakresie ilustracji i rysunku ( m.in. 2015 r. III nagroda w konkursie na ilustrację do bajek La Fointaine’a – Wydawnictwo Widnokrąg,  2015 r. III nagroda w ogólnopolskim konkursie „Cztery pory roku”.

 

Szachy

Zajęcia skierowane są do uczniów klas podstawowych i gimnazjum. Mają na celu wspomaganie kształcenia cech osobowości, charakteru, umiejętności poznawczych. Kształtowania twórczej aktywności dzieci i młodzieży, myślenia przyczynowo - skutkowego oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Ćwiczenie koncentracji, pamięci i uwagi, logicznego myślenia i cierpliwości.

Gr. I: 6-7 lat – środa , godz. 16.30-17.30 cena 44 zł / miesięcznie

Gr. II: 8-12 lat – środa, godz.  17.30-19.00 cena 44 zł / miesięcznie

( zajęcia objęte programem Piaseczyńskiej Karty Dużej Rodziny )

Instruktor: Wojciech Różycki

Student Wydziału Historycznego UW. Szachista z zamiłowania, uczestnik wielu turniejów szachowych, osiągający sukcesy już od najmniejszych lat.

Gr. III: 8-12 lat – wtorek  17.30-19:00  (gr. zaawansowana) cena 44 zł / miesięcznie

( zajęcia objęte programem Piaseczyńskiej Karty Dużej Rodziny )

Instruktor: Marcin Bajkowski

Student Politechniki Warszawskiej, szachista od 16 lat, sędzia szachowy od 7 lat, wieloletni  trener szachowy.

 

Warsztaty filmowe  „Ja to kręcę”

„Kochasz kino”, ale nie zastanawiałeś się nigdy jak powstaje film? Przyjdź! Może dowiesz się czegoś ciekawego? Lubisz wymyślać różne „filmowe historyjki”, ale nigdy ich nie realizujesz bo nie wiesz jak się do tego zabrać? Zapraszamy! Próbowałeś/łaś kiedyś nakręcić film? Nie wyszło? Nie szkodzi – przyjdź! Jesteś już „zaprawionym w bojach filmowcem” z kilkoma tytułami na koncie? Zapraszamy, może Twoje doświadczenia pomogą innym, a może i Ty się przy okazji czegoś nowego nauczysz? Jeśli interesujesz się filmem i masz od 14 do 110 lat – zapraszamy!

Gr. I : poniedziałek  , godz. 17:00 – 19:00 , młodzież ( grupa początkująca) , cena 70 zł / miesięcznie

Gr. II: środa ,  godz. 19.00 – 21.00  , młodzież ( grupa zaawansowana) , cena 70 zł /  miesięcznie

Grupa – dorośli : poniedziałek, godz.  19:30 – 21:30 , cena 70 zł / miesięcznie

 ( zajęcia objęte programem Piaseczyńskiej Karty Dużej Rodziny )

Instruktor: Grzegorz Emanuel

Aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, także reżyser teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTiT w Łodzi.

 

Kram z tradycjami  - warsztaty kroju  i szycia nowość !

Warsztaty dla wszystkich ,którzy chcą się nauczyć podstaw szycia. Poznamy podstawy obsługi i konserwacji maszyny, ściegi i  najpopularniejsze szwy . Skroimy i  uszyjemy torbę na zakupy – to plan na pierwsze 4 – godzinne spotkanie J 

Zapewniamy – materiały do szycia, szpilki, nici do maszyny, nożyczki, obcinacze do nitek, linijki, centymetry, dwie deski do prasowania i dwa żelazka.

UWAGA! –najlepiej przynieść na warsztaty swoją maszynę do szycia !

Dla kogo – młodzież i dorośli ,od 16 lat , grupa tylko 4 –osobowa !

Terminy spotkań: 8, 9 ,22,23 października 2016 r.

Cena : 350 zł za całe warsztaty

Prowadząca – Grażyna Kłopocka -  Służała

Grażyna Kłopocka – Służała – kilka lat temu porzuciła i miasto i  pracę w dużej firmie . Zajmuje się rękodziełem, szyje , chociaż właściwsze tu będzie słowo: tworzy przepiękne obrusy, pościel , serwety , bieżniki .  Swoją wiedzą i pasją podzieli się z uczestnikami naszych warsztatów.

 

Akademia Nauki  - LEGO

6-7 LAT

Poziom “Maszyny i Konstrukcje LEGO”

Młodzi konstruktorzy (6-7 lat) używając specjalnych edukacyjnych zestawów LEGO budują w czasie zajęć rozmaite konstrukcje zawierające koła zębate, przekładnie, osie, dźwignie i wiele wiele innych. Zaczynamy od poznania podstawowych elementów konstrukcji mechanicznych, przez składanie różnych elementów w jednej maszynie aby w drugim semestrze dojść do budowania konstrukcji z zastosowaniem silnika elektrycznego LEGO Power.

W czasie zajęć dzieci pracują w dwuosobowych zespołach. Budowniczy i Pomocnik zamieniają się rolami w trakcie budowania, aby na koniec zajęć wspólnie uporządkować zestaw według naszego własnego systemu zachowania porządku.

Nasi kursanci sami tworzą konstrukcje według ustalonych zadań lub korzystają z wyświetlanych na ekranie rzutnika instrukcji stworzonych przez nas specjalnie pod kątem wszechstronnego rozwoju dzieci. Taki system - sprawdzony przez lata prowadzenia zajęć z LEGO - ułatwia ćwiczenie koncentracji, liczenia, odwzorowań przestrzennych itp.

Zajęcia są wprowadzeniem do zajęć dla dzieci starszych - na poziomie WeDo (8-9 lat),  gdzie uczestnicy zajęć budują konstrukcje i “ożywiają” je pisząc programy na komputerze PC.

W czasie zajęć pojawiają się również elementy programowania prostych gier komputerowych, co wprowadza dzieci w świat tworzenia algorytmów i logicznego myślenia. Wprowadzamy również elementy matematyki używając specjalnych przeznaczonych do tego zestawów i oprogramowania LEGO.

Ważne!

Po zmianie podstawy programowej w szkołach zauważyliśmy znaczne zmiany zakresu umiejętności dzieci w poszczególnych klasach. Dlatego właśnie od sezonu 2015-16 zmieniliśmy dopasowanie wieku dzieci do poziomu kursu. Dobra zabawa jest oczywiście bardzo ważna, ale przede wszystkim zależy nam na tym, aby dzieci mogły w pełni korzystać z wiedzy jaką im przekazujemy w czasie zajęć. Ostatnie lata pokazały wyraźnie, że po zmianie wieku szkolnego z 7 na 6 lat, dzieci z klas pierwszych nie są w stanie wykorzystać potencjału zestawów Lego WeDo. Bez problemu budują według instrukcji wyświetlanych na ekranie i odtwarzają program, ale nieliczni są w stanie samodzielnie napisać bardziej zaawansowany program. Zestawy WeDo mogą być wyzwaniem programistycznym nawet dla dzieci starszych i osób dorosłych. Dlatego właśnie dzieci w wieku 6-7 lat zapraszamy na poziom “Maszyny i Konstrukcje LEGO”.

Grupa, czwartek godz. 16:45 – 18:45   , zapisy , płatności , umowy, wszystkie szczegóły kursu – Akademia Piaseczno  - tel. 609 99 31 00

czas trwania kursu: 26 tygodni zajęć
cena: 1300 zł za cały kurs płatne w max 2 ratach.

Rozpoczęcie zajęć – październik

Ważne - kiedy dzieci mają wolne w szkole mają też wolne u nas!
Zajęcia odwołane przedłużają kurs (zamiast odrabiania w inny dzień).

 

Grupa rozwojowa „Kobieta w wewnętrznej podróży”

Grupa rozwojowa ma na celu wszechstronny rozwój osobisty, bez względu na wiek uczestniczek oraz poprzednie doświadczenia.

W trakcie zajęć GR będziesz miała okazję przyjrzeć się swojemu życiu, zweryfikować plany i marzenia. Nauczysz się, poprzez poznanie odpowiednich narzędzi, wyznaczać swoje cele i je realizować. Przede wszystkim jednak odnajdziesz wewnętrzną MOTYWACJĘ do zmian.

A wszystko to w miejscu, które zapewnia dyskrecję i zachęca do otwartości.

Kiedy i gdzie:

dwa razy w miesiącu, we worki, w godz. 18:00-20:00,  Przystanek Kultura ul. Piłsudskiego 9 Piaseczno

4 października 2016 r. o godz. 18:00 -  pierwsze spotkanie integracyjno-informacyjne.

Cena: 80 zł/ osoba/miesiąc  - zapisy i płatności u instruktorki prowadzącej warsztaty

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 508 140 708

Magdalena Knitter

Dyplomowany life coach, trener motywacyjny i pedagog, właścicielka Przestrzeni Rozwoju. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie, Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego oraz studiów podyplomowych na kierunku Life Coaching na Collegium Civitas. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest pomysłodawczynią i koordynatorem projektu Klub Klasy Kobiet w Piasecznie.

Spotkania z ludźmi dają jej mnóstwo pozytywnej energii. Ponieważ udało jej sie zmienić swoje życie, chciałaby pomóc innym kobietom odnaleźć własną drogę i poszukać w sobie odwagi do wybrania dla siebie tego, co najlepsze.

 

Klub Klasy Kobiet

Klub Klasy Kobiet w Piasecznie jest projektem, skierowanym do wszystkich kobiet, bez względu na wiek. Zapraszamy zarówno młode mamy, jak i Panie, które odchowały już swoje dzieci.

Klub jest  przyjaznym miejscem spotkań i wymiany doświadczeń, jak też rozwoju osobistego i inwestowania w siebie. Klub ma charakter otwarty i zrzesza kobiety chętne do poznawania innych kobiet, zdobywania nowych umiejętności, poszerzania zasobu wiedzy, słowem - potrzebujących ciągłego rozwoju, a także azylu od codziennej gonitwy.

Misją Klubu jest tworzenie ciekawej, kobiecej przestrzeni, w której każda z nas będzie na równi członkinią, jak i gospodynią i w której po prostu będzie czuła się dobrze.

Spotykamy się 2 razy w miesiącu, we wtorki, w Przystanku Kultura przy Pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie, w godz. 18-20.

Koordynatorką Klubu jest Magdalena Knitter – life coach, trener motywacyjny, pedagog.

 

Klub Foto

Dla wszystkich "światłoczułych" Fotografujesz. Inspiruje Cię oglądanie prac innych  fotografów. Chcesz prezentować swoje zdjęcia. Interesuje się udział w projektach grupowych. To miejsce dla Ciebie.

Dorośli , spotkania 1 x w miesiącu, we wtorki , godz. 19.00 – 21.00

Koordynator - Hubert Gieleciński