wiek: 11-99 lat
Makrama to niezwykle popularna technika rękodzielnicza polegająca na wiązaniu sznurków bez użycia drutów czy szydełka. Pozwala tworzyć oryginalne i praktyczne dekoracje oraz dodatki, takie jak kwietniki, torebki, ozdoby ścienne, biżuteria czy breloki. Nauka makramy rozwija cierpliwość, precyzję, wyobraźnię i kreatywność, a także działa relaksująco i odprężająco.
Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe sploty i węzły makramowe, nauczą się prawidłowej pracy ze sznurkiem oraz samodzielnie wykonają estetyczne i funkcjonalne prace, które będą mogli zabrać do domu. Warsztaty są doskonałą okazją do rozwijania zdolności manualnych oraz odkrywania satysfakcji płynącej z tworzenia własnoręcznych dekoracji.
Prowadząca: Anna Lubryczyńska-Bochyńska
Anna Lubryczyńska-Bochyńska jest projektantką wzornictwa ogrodowego. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w wielu kursach i warsztatach artystycznych. W sztuce interesuje ją łączenie różnych technik i dziedzin. Szyje, maluje, lepi w glinie i dzierga na szydełku.