Nauka gry na gitarze elektrycznej, akustycznej i klasycznej. Zajęcia mają na celu kształcenie słuchu, poczucia rytmu, pamięci i wyobraźni muzycznej. Dzięki grze na instrumencie rozwija się wrażliwość estetyczną i twórczą; nabywa umiejętności skupienia się i kreatywnego myślenia.
Prowadzący – Cezary Sztendel Gitarzysta, wokalista, kompozytor, aranżer, koncertujący muzyk i pedagog z 20-letnim doświadczeniem. Uczy gry na gitarze elektrycznej,akustycznej i klasycznej. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia następnie studiował grę na gitarze klasycznej w Polskim Instytucie Muzycznym w Łodzi. W warszawskim środowisku muzycznym działa od kilku lat – współpracował z zespołami All My Life ,Fabryka ,Hunter i Outsider. Gra w składach rozgrywających na Soczewa Blues Session ,Harenda Blues Session oraz Józefosław Jam Session .Grał wspólne koncerty z takimi artystami jak Tadeusz Nalepa Krzysztof Ścierański Wojtek Pilichowski Leszek Cichoński Jan Kyks Skrzek … Brał udział w lekcjach mistrzowskich takich gitarzystów jak Steve Vai , Andy Timmons , Alex Hutchings , Jacek Królik. Obecnie najczęściej porusza się w obszarach muzyki blues funky rock pop ballada szanty.
Warsztaty wokalne prowadzone przez Piotra A.Sawickiego, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach opierają się na kształceniu warsztatu wokalnego (dzieci, młodzieży i doroslych) poprzez tzw. emisję głosu oraz naukę interpretacji, wykonawstwa, wyczucia stylu, poprawy dykcji i ekspresji wykonywanych przez uczestników piosenek lub standardów.
Prowadzący- Piotr Sawicki Piotr Antoni Sawicki – wokalista , kompozytor ,aranżer, multiinstrumentalista (skrzypce, fortepian , keyboards, mandolina, kotły, harmonijka ustna) ukończył Wydział Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach . Muzyka jest jego pasją od dzieciństwa ,kiedy to zdobywał nagrody w konkursach skrzypcowych. Z czasem zainteresowania muzyczne Piotra zaczęły oscylować wokół muzyki rozrywkowej i jazzu . Wygrał konkurs ZAKR-u na piosenkę autorską jako kompozytor i wykonawca, otrzymał też trzecią nagrodę w opolskich premierach jako wokalista ,kompozytor i aranżer . Był solistą telewizyjnego Music – Hall w Chorzowie i prowadził aktywne życie koncertowe w kraju i za granicą. Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji ( m. in. recital telewizyjny własnych kompozycji i aranżacji pt. „Pajęczyna”, udział w programach muzycznych, teledyski, listy przebojów i inne). Podjął również działalność pedagogiczną (warsztaty wokalne) w wielu rejonach kraju i jako juror w ogólnopolskich konkursach piosenki i muzyki młodzieżowej.